background
logotype
image1 image2 image3

Aktualności

Aktualności

EUIDgAMWoAAc39H

 


 

Jutro kończymy nasz konkurs na wiosenną pracę plastyczną. Wszystkie nadesłane wiosenne dzieła sztuki można ogladać w zakładkach grupowych:) Dziękujemy naszym małym artystom:)

Dziękujemy też za wszystkie zdjęcia, które dotarły do nas w ramach podzielenia się sposobami na spędzenie wolnego czasu:) Widać, że nasze przedszkolaki się nie nudzą:):)

 

 


 

"(...) Edukacja przedszkolna. Zawieszenie działalności placówek wychowania przedszkolnego (...) jest trudnym wyzwaniem nie tylko dla nauczycieli i rodziców, ale także dla dzieci. Trzeba cierpliwie wyjaśniać dzieciom, dlaczego nie mogą iść do "swojego" przedszkola, dlaczego nie mogą spotykać się z koleżankami i kolegami z przedszkola (...), dlaczego nie mogą się bawić ulubionymi zabawkami przedszkolnymi. Nie ma przy tym potrzeby wywoływania u dzieci negatywnych odczuć: strachu, paniki i poczucia niebezpieczeństwa.

Podstawową zasadą powinno być unikanie kontaktów z innymi osobami oraz stosowanie się do zasad utrzymywania czystości i higieny (...)"

mycie-rąk-kwadrat-1024x1024

/"Praktyczne porady jak organizować kształcenie na odległość" MEN/

Jak już Państwo wiecie, nasz zespół wspiera Państwa i dzieci poprzez utrzymanie kontaktu: strona internetowa, poczta elektroniczna, czy też telefon. Radzimy, proponujemy, jakie można zastosować działania, aby dziecko mogło przejawiać ukierunkowaną aktywność, sprzyjającą jego harmonijnemu rozwojowi.

 

Dziękujemy Państwu za oddzew i zaangażowanie ... I jesteśmy bardzo dumni z naszych przedszkolaków, że tak świetnie radzą sobie z naszymi propozycjami zabaw, ćwiczeń, zadań... :)

 

 


 

Szanowni Państwo,

Jeśli komuś z Państwa nie udało się odebrać w zeszłym tygodniu książek/kart pracy dzieci, to można tego dokonać również w tym tygodniu, ale po uprzednim umówieniu telefonicznym.

 


 

Szanowni Państwo,

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19, zawieszenie pracy przedszkola zostaje przedłużone do 10 kwietnia 2020 r.

Do 31 marca br. trwa rejestracja wniosków w elektronicznym systemie rekrutacji do krakowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Jednym z jej elementów jest konieczność dostarczenia podpisanego wniosku wraz z kompletem załączników do placówki pierwszego wyboru.

Mając jednak na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Krakowa związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, podpisane wnioski można przesyłać do przedszkoli i szkół podstawowych także w formie skanu lub zdjęcia dokumentu. Taką informację otrzymaliśmy z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

W związku z powyższym podpisany wniosek wraz z załącznikami do Samorządowego Przedszkola nr 163 w Krakowie, również można przesłać w formie skanu lub zdjęcia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Każdy otrzymany przez nas wniosek w takiej formie zostanie potwierdzony poprzez informację w formie e-mailowej.

Jednocześnie prosimy pamiętać, że konieczne będzie złożenie dokumentów w formie papierowej – w późniejszym terminie. Będziemy Państwa o tym informować! Prosimy pilnować tej kwestii!

Ponadto na ten moment istnieje też możliwość dostarczenia wniosku z załącznikami bezpośrednio do przedszkola. Aby to zrobić należy się wcześniej umówić telefonicznie: 12 658 27 76 lub 660-637-533.

 

Z poważaniem,

Ewelina Cichońska

Dyrektor Przedszkola

 

 


 

 Kochani, cały czas czekamy na Wasze prace, zdjęcia... Po prostu na kontakt od Was:) Każda wiadomość nas niezmiernie cieszy:) Tym razem polecamy zajrzeć do zakładki grupy II, gdzie możemy zobaczyć Frania m.in. w roli kucharza i rysownika:) Jest też Mikołajek, który dzieli się z nami rewelacyjnymi zabawami z wodą:)

 

..... Mamy już kolejne inspiracje do spędzania wolnego czasu... Tym razem można zobaczyć twóczy i oryginalny sposób na spędzanie czasu przez Mirę oraz Jej prace wykonane na tablecie:)

W zakładce grupy IV możemy natomiast zobaczyć jak czas w domu spędza Pola:) oraz Laura:)

Dziękujemy za kontakt i świetne pomysły:)

 


 

Szanowni Państwo! 

 Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i zgodnie z zapisami rozporządzeń od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. nauka będzie sie odbywała z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W związku z powyższym oraz z obowiązkiem realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, w Samorządowym Przedszkolu nr 163 w Krakowie, od 25 marca 2020 r. przyjeliśmy formę kontaktu z naszymi przedszkolakami oraz ich rodzicami, poprzez stronę internetową przedszkola: www.przedszkole163.edu.pl oraz wiadomości e-mail.

Na stronie internetowej przedszkola będziemy umieszczać (tak, jak do tej pory) wszelkie aktualności, sprawozdania z wydarzeń (np. z konkursów, akcji, itp.), ważne komunikaty i ogłoszenia. WAŻNE jest, aby na bieżąco śledzić naszą stronę.

Natomiast drogą mailową będziecie Państwo otrzymywać materiały dydaktyczno-wychowawcze (w tym propozycje zabaw, ćwiczeń, zadań w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego). Prosimy sytematycznie sprawdzać e-mail i korzystać z dziećmi z naszych pomysłów.

Jestem pewna, że wspólnie uda nam się przetrwać ten inny, niełatwy czas... Serdecznie dziękujemy Państwu za wsparcie dla nas:) My też myślami jesteśmy z naszymi Przedszkolaki i ich Rodzicami!

Ten czas wymaga od nas wszystkich współpracy i cierpliwości. Liczymy na współdziałanie i wyrozumiałość.

 

Z poważaniem,

Ewelina Cichońska

Dyrektor Przedszkola

 


 

Szanowni Państwo!

Informujemy także, że 25 marca (grupa IV) oraz 26 marca (grupa V i VI) w godzinach 9.00-14.00 w "wiatrołapie" przedszkola będzie można odebrać książki/karty pracy swojego dziecka.


 

Szanowni Państwo!

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, uprzejmie informuję, że zawieszenie
zajęć dydaktyczno -wychowawczych będzie trwało do 10.04.2020 r.

Bardzo serdecznie proszę w dalszym ciągu dostosowywać się do wytycznych służb  i pilnować tego, aby jak najmniej mieć kontakt z innymi osoabami. Dbajmy o nasze zdrowie i zdrowie osób w naszym otoczeniu!

Bardzo proszę śledzić komunikaty na stronie internetowej przedszkola.

Szczegółowe informacje dotyczące zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych, jak również rekomendacje  są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

P.S. Podaje numer służbowego telefonu komórkowego: 660-637-533. W razie potrzeby, jestem do Państwa dyspozycji. 

 

 

Z poważaniem,

 

Ewelina Cichońska

Dyrektor Przedszkola

 


 

PONIŻEJ INFORMACJA Z MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

Warszawa, 20 marca 2020 roku

 

Kształcenie na odległość
– nowe regulacje prawne

 

Zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określiliśmy zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

 

- Czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Rodziców proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładają oni w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z nich łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce – podkreślił Minister Edukacji Narodowej. – Apeluję i proszę dyrektorów szkół oraz nauczycieli o zwrócenie szczególnej uwagi na równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, a także uwzględnienie możliwości psychofizycznych dzieci.Proszę wszystkie organy prowadzące i samorządy o okazanie niezbędnego wsparcia materialnego i organizacyjnego. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Dziękuję za dotychczasowe wysiłki i aktywność – powiedział minister Dariusz Piontkowski.

 

Jak ma wyglądać kształcenie na odległość?

 

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.

 

W sytuacji, gdy wystąpią trudności w organizacji zajęć, dyrektor szkoły w uzgodnieniu z organem prowadzącym, powinien określić inny sposób ich realizowania. O wybranym sposobie musi także poinformować kuratora oświaty.

 

Za organizację kształcenia na odległość odpowiada dyrektor szkoły. Jest on zobowiązany do tego, aby powiadomić rodziców, w jaki sposób będzie zorganizowana nauka. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.

 

Bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości psychofizyczne priorytetem

 

Dyrektor musi również ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia. Dyrektor ma też określić formy kontaktu czy konsultacji nauczyciela z rodzicami i uczniami.

 

Organizując uczniom kształcenie na odległość dyrektor musi pamiętać o uwzględnieniu zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną. Oznacza to, że dobór narzędzi przy tej formie kształcenia powinien uwzględniać aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów.

 

Sposoby realizowania kształcenia na odległość

 

Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (zwłaszcza platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.

 

W przypadku przedszkoli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

 


Bezpłatna platforma z materiałami edukacyjnymi

 

Platforma www.epodreczniki.pl to narzędzie informatyczne, na którym są umieszczone bezpłatne materiały edukacyjne. Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do odkrywania znajdujących się tam zasobów i ich szerokiego wykorzystywania.

 

Wszystkie treści dostępne są przez przeglądarkę internetową i nie wymagają instalacji ani dodatkowego oprogramowania. Dodatkowo na platformie udostępniony jest moduł do śledzenia postępów w nauce dla zalogowanych użytkowników czyli wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy stworzą konto na platformie.

 

Dyrektor szkoły lub placówki, który zdecyduje się na korzystanie z platformy może utworzyć na niej konta dla uczniów i nauczycieli. Przepisy pozwalają na przetwarzanie danych uczniów i nauczycieli szkoły lub placówki w celu utworzenia kont. Aby usprawnić korzystanie z platformy dyrektor wykorzysta do tego celu System Informacji Oświatowej.

 

Ocenianie pracy ucznia

 

Dyrektor szkoły ma obowiązek ustalić w uzgodnieniu z nauczycielami w jaki sposób będzie monitorowana i sprawdzana wiedza ucznia oraz postępy w nauce.

 

Kształcenie na odległość z przedmiotów zawodowych

 

Zajęcia w ramach kształcenia zawodowego będą prowadzone przede wszystkim w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz w ograniczonym stopniu również w zakresie zajęć praktycznych wyłącznie wtedy, gdy z programu nauczania danego zawodu wynika taka możliwość.

 

Dostosowanie programu nauczania zawodu

 

Wprowadziliśmy zapisy, które pozwalają na modyfikację programu nauczania zawodu, w taki sposób, aby część niemożliwa do zrealizowania podczas nauki zdalnej, mogła być realizowana w kolejnych latach nauki, a część zajęć przewidzianych do realizacji na kolejne lata była zrealizowana zdalnie w tym roku szkolnym.

 

Uelastyczniamy zasady organizacji praktyk zawodowych oraz przygotowania zawodowego młodocianych

 

Uczniowie technikum i szkoły policealnej będą mieli możliwość realizacji praktyk zawodowych do końca roku szkolnego 2019/2020.

 

Młodociani pracownicy z branżowych szkół I stopnia będą mogli, w uzgodnieniu z pracodawcą, zrealizować zajęcia praktyczne do końca bieżącego roku szkolnego albo w następnych latach szkolnych. Pracodawcy nie utracą dofinansowania kosztów kształcenia.

 

Organizacja kształcenia ustawicznego

 

Wszystkie formy kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych, w tym również zajęcia realizowane dotychczas w formie turnusu dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników, mogą być realizowane na odległość. Natomiast kształcenie praktyczne na kursach niemożliwe do zrealizowania w takiej formie, będzie można uzupełnić, gdy ustaną utrudnienia.

 

Dbamy o organizację zajęć w kształceniu specjalnym

 

Dajemy również możliwość prowadzenia zdalnie kształcenia specjalnego. Nauczyciele i specjaliści, realizując naukę na odległość, zobowiązani są do dostosowania sposobów oraz metod pracy do potrzeb i możliwości uczniów, w tym wynikających z indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych.

 

W przypadku niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz niepełnosprawności intelektualnej w stopniu głębokim, nauczyciele zostaną zobowiązani do informowania rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji w celu wsparcia dziecka/ucznia/uczestnika zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Podobnie w przypadku dziecka objętego zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju.

 

Praca nauczycieli

 

W okresie czasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych ograniczony jest obowiązek świadczenia pracy przez nauczycieli na terenie szkoły, z wyłączeniem przypadków gdy jest to niezbędne do realizowania zajęć z uczniami zdalnie lub w inny sposób, lub gdy jest to niezbędne dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania szkoły.

 

Zasady rozliczania w ramach czasu pracy nauczycieli zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu kształcenia

 

Nauczyciele realizują zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu kształceniaw ramach obowiązującego ich dotychczas tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, prowadzonych bezpośrednio z uczniami albo na ich rzecz. Po przekroczeniu tego wymiaru zajęcia te będą mogły być realizowane w ramach godzin ponadwymiarowych.

 

Zadaniem dyrektora szkoły będzie określenie zasad zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu kształcenia..

 

Nauczyciele realizujący zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu kształcenia, otrzymują wynagrodzenie za pracę w składnikach i wysokości wynikających z ich uprawnień. Za zajęcia zrealizowane powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczyciel otrzymuje również wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe.

 

Jeżeli natomiast z przyczyny leżącej po stronie pracodawcy w określonym czasie niektórzy nauczyciele nie będą świadczyli pracy, zastosowanie ma art. 81 § 1 Kodeksu pracy, który stanowi, że pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania.

 

Zatem w okresie, w którym nauczyciele nie będą świadczyli pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, lecz będą pozostawali w gotowości do pracy, zachowują prawo do wynagrodzenia zasadniczego w wysokości wynikającej z ich osobistego zaszeregowania oraz dodatku funkcyjnego. 

 

Pracownicy administracji i obsługi

 

Ograniczenie obowiązku świadczenia pracy na terenie przedszkola, szkoły lub placówki oświatowej dotyczy również pracowników administracji i obsługi, z wyjątkiem przypadków gdy jest to niezbędne dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania tych jednostek.

 

O organizacji pracy tych pracowników decyduje dyrektor szkoły. Dyrektor szkoły może więc polecić pracownikowi wykonywanie pracy zdalnej, o ile oczywiście charakter zadań wykonywanych przez pracownika na to pozwala. Jeżeli będzie to niezbędne dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania jednostki może również polecić pracownikowi wykonanie określonych zadań na terenie jednostki.

 

Jeżeli natomiast z przyczyn leżących po stronie pracodawcy w określonym czasie pracownik administracji lub obsługi nie będzie świadczył pracy, pozostaje wówczas do dyspozycji dyrektora szkoły i jest w gotowości do wykonywania pracy. Ma wówczas zastosowanie przepis art. 81 § 1 Kodeksu pracy, który wskazuje, że pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania. Wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów.

 

Podstawa prawna

 

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

 


 

Poniedziałkowym popołudniem, efektami swojej pracy pochwalił się Pawełek z grupy V. Zobaczcie w zakładce grupowej jaka piękna budowla:)

 


 

Nasze akcje się rozkrecają - i baaaaardzo dobrze:) 

W zakładce grupy IV można zobaczyć piękne wiosenne prace Bernadetki oraz zainspirować się nowymi pomysłami na zabawę:) ... a jest w czym wybierać:)

Grupa II też jest aktywna, gdyż śliczne zdjęcia przesłał nam też Mikołaj - kolorowa Pani Wiosna to jego praca plastyczna. Możemy też zobaczyć, jak Mikołaj rozwija swój talent muzyczny.

Ale to nie koniec aktywności naszych kochanych przedszkolaków. W zakładce grupy V pojawiła się radosna (a tej radości i uśmiechu bardzo nam teraz wszystkim potrzeba:):) Pani Wiosna w wykonaniu Natalki:)

Uaktywniła się też grupa III. Emilek przesłał nam zdjęcia swojej kolorowej pracy plastycznej oraz pokazał jak się świetnie bawi w domu:)

 


 

Yupi! Mamy to! Pierwsza osoba, która podzieliła się z nami tym jak spędza swój wolny czas to Amelka z grupy I. Amelka spędza miło chwile na wsi u babci i dziadka:) Jak wynika ze zdjęć (umieszczonych w zakładce grupy I) jest radosnie, twórczo i ciekawie:) Zaglądnijcie i sami zobaczcie:)

Bardzo dziękujemy Amelce i mamie za przesłane materiały:) i czekamy na kolejne zdjęcia:) Postaramy się, aby na wszystkich zaagażowanych w akcję czekał w przedszkolu jakiś upominek:)

 


 

Drodzy Państwo, Kochane Dzieci!

W tym roku szkolnym temat przewodni naszego Rocznego Planu Pracy brzmi "Śpiewam, tańcze, recytuję...
i wspaniale w przedszkolu się czuje - stawarzanie warunków do rozwijania zdolności i zainteresowań. Rozwijanie kreatywności.". Na co dzień staramy się najlepiej jak potrafimy urozmaicać naszym przedszkolakom czas spędzony w przedszkolu oraz rozwijać uzdolnienia i zainteresowania dzieci:) W marcu mieliśmy zapoznać naszych przedszkolaków m.in. ze sztuką fotografowania - zrobimy to w późniejszym czasie:) ....ale już teraz mamy dla Was kolejne wyzwanie!!!:) Zachęcamy wszystkie dzieci (oczywiście z pomocą rodziców:)) do sfotografowania tego w jaki sposób spędzacie w domu obecnie swój wolny czas. Liczymy, że podzielicie się z nami swoimi pomysłami i być może zainspirujecie swoje koleżanki i kolegów do nowych zabaw:):)

Zdjęcia prosimy przesyłać na adres e-mail przedszkola (w treści maila opisać pokrótce fotografię oraz podać imię i nazwisko dziecka oraz numer grupy)

Serdecznie zachęcamy do wspólnej zabawy:):):)

 


 

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci!

Dotrała do nas już pierwsza wiosenna praca plastyczna wykonana przez Laurę z grupy IV. Można ją podziwiać w zakładce grupy IV. Dziękujemy za zaangażowanie i gorąco zachęcamy naszych przedszkolaków do wspólnej zabawy:)

 


 

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci:)

Prosimy zagladać do grupowych zakładek - będziemy tam umieszczać materiały dydaktyczno-wychowacze, propozycje zabaw, ćwiczeń.

I mamy też dla Was propozycję wiosennej współpracy:)

Wielkimi krokami zbliża się wiosna i z tej okazji chcemy zaprosić naszych przedszkolaków do zabawy:)

Zachęcamy do wykonania wiosennej pracy plastycznej (technika dowolna), sfotografowania dzieła i przesłania nam efektów pracy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do końca marca (w treści maila podać imię i nazwisko dziecka oraz numer grupy).

Fotografie umieścimy na stronie internetowej przedszkola, a na małych artystów będą czekały upominki:)

 

Życzymy Państwu i naszym Przedszkolakom zdrówka, wytrwałości i uśmiechu:):)

I do zobaczenia:)

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.


 

Szanowni Państwo! UWAGA ZMIANA - aktualizacja z dnia 17 marca 2020 r.

 

Do 31 marca br. trwa rejestracja wniosków w elektronicznym systemie rekrutacji do krakowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Jednym z jej elementów jest konieczność dostarczenia podpisanego wniosku wraz z kompletem załączników do placówki pierwszego wyboru.

Mając jednak na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Krakowa związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, podpisane wnioski można przesyłać do przedszkoli i szkół podstawowych także w formie skanu lub zdjęcia dokumentu. Taką informację otrzymaliśmy z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

W związku z powyższym podpisany wniosek wraz z załącznikami do Samorządowego Przedszkola nr 163 w Krakowie, również można przesłać w formie skanu lub zdjęcia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Każdy otrzymany przez nas wniosek w takiej formie zostanie potwierdzony poprzez informację w formie e-mail.

 

Jednocześnie prosimy pamiętać, że konieczne będzie złożenie dokumentów w formie papierowej – w późniejszym terminie. Będziemy Państwa o tym informować! Prosimy pilnować tej kwestii!

 

Ponadto na ten moment istnieje też możliwość dostarczenia wniosku z załącznikami bezpośrednio do przedszkola. Dyrektor Przedszkola w najbliższy czwartek (19.03.2020 r.) oraz wtorek (24.03.2020 r.) w godzinach 10.00-12.00 będzie przyjmować wnioski.

 


 

Od 18 marca 2020 r. kancelaria przedszkola i przedszkole dostępne bezpośrednio tylko dla pracowników.

Państwa prosimy o kontaktowanie się z Przedszkolem

telefonicznie (12 658 27 76)
lub przez wiadomości e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

 


 

GODZINY PRACY KANCELARII W OKRESIE 16 - 25 MARCA 2020 R.

W dniach 16-25 marca 2020 r. kancelaria przedszkola czynna jest w godzinach 8.00-12.00

Ze względu na sytuację związaną z ryzykiem zakażenia się koronawirusem -  bardzo prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy. Starajmy się do niezbędnego minimum ograniczyć kontakt bezpośredni.


 

Szanowni Państwo!!!

UWAGA – ZMIANA GODZINY PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA
W OKRESIE 16-25 MARCA 2020 R.- aktualizacja z dnia 15 marca 2020 r.

Z związku z aktualną sytuacją dotyczącą
rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem

Wnioski o przyjęcie do Samorządowego Przedszkola nr 163

im. Heleny Bechlerowej w Krakowie

W OKRESIE 16 – 25 MARCA
będą przyjmowanie w kancelarii przedszkola

w następujących dniach oraz godzinach:

- wtorek (17.03) - 9.00-12.00

- czwartek (19.03) - 9.00-12.00

- wtorek (24.03) - 9.00-12.00

Prosimy przynosić wnioski z kompletem potrzebnych dokumentów.

W razie wątpliwości prosimy o wcześniejszy telefon do przedszkola.

Jeśli będzie taka potrzeba to poinstruujemy Państwa i podpowiemy jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku.

PROSIMY NA BIEŻĄCO ŚLEDZIĆ KOMUNIKATY. SYTUACJA JEST BARDZO DYNAMICZNA I TYM SAMYM INFORMACJE PRZEZ NAS PODAWANE MOGĄ ULEGAĆ SZYBKIM ZMIANOM.

 

 


 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

 

11.03.2020

 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

 

 • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
 • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
 • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
 • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
 • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
 • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

 

Rodzicu,

 

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br.
  W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

  Wszystkie dzieci, które przyjdą do przedszkola 12 i 13 marca będą miały zapewnioną opiekę.

  Jednak zwracamy się z apelem do Wszystkich Rodziców mogacych zapewnić dziecku opiekę, o nie przyprowadzanie dziecka do przedszkola w dniach 12 i 13 marca.

 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji
  w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy
  do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

Uczniu,

 

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

 

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

 

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

 

 • dziennik elektroniczny;
 • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
 • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

 

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

 

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

 

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

 

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

 

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

 


 

Szanowni Państwo!!!!

W związku z dynamicznym tempem rozwoju sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, bardzo prosimy na bieżąco śledzić informacje zawarte na tablicach ogłoszeń w przedszkolu oraz na przedszkolnej stronie internetowej!

Sytuacja może się zmienić z minuty na minutę.

Nasze Przedszkole dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Prosimy Państwa o współpracę.

 

 


 

UWAGA - DZIEŃ OTWARTY ODWOŁANY!!!

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, iż w związku z sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się zakażenia koronawirusem, mając na względzie bezpieczeństwo naszych Przedszkolaków, ich Rodzin, naszych Pracowników oraz Państwa, DZIEŃ OTWARTY (z dnia 12 marca 2020 r.) W NASZYM PRZEDSZKOLU ZOSTAJE ODWOŁANY!!!


 

 

Szanowni Państwo i Kochane Dzieci!!!

 

Bardzo prosimy o pozostawienie w domu pluszaków i innych zabawek (do odwołania).

 

Dziękujemy za zrozumienie powagi sytuacji i dostosowanie się do naszej prośby.

 

 


 

Drodzy Rodzice! Nasze przedszkolaki, korzystając z krakowskich atrakcji i oferty kulturalno-edukacyjnej, miały w najbliższym czasie wziąć udział w kilku wyjściach/wycieczkach.

Jednakże w związku z zagrożeniem zarażeniem koronawirusem, decyzją Dyrektora Samorządowego Przedszkola nr 163 w Krakowie, wszystkie wyjścia/wycieczki zostają odwołane.

 

Szanowni Państwo!

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, Państwa i naszych pracowników, dostosowujemy się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz rekomendacji Ministerstwa Edukacji Narodowej
w sprawie koronawirusa.

Podejmujemy także na ten moment następujące działania, mające na celu profilaktykę przed zakażeniem koronawirusem:

 • Przy przyprowadzaniu dziecka do przedszkola:

- Zgodnie z Procedurą przyprowadzania dziecka do przedszkola Osoba przyprowadzająca dziecko do przedszkola  (rodzic lub osoba upoważniona przez rodzica) zobowiązana jest do dopilnowania przebrania się dziecka w szatni .

- Następnie osoba przyprowadzająca dziecko do przedszkola ma obowiązek odprowadzić dziecko do miejsca dyżurowania w szatni pracownika, zwracając tym samym jego uwagę na fakt przyjścia dziecka do przedszkola (wtedy osoba dyżurująca w szatni jest odpowiedzialna za przeprowadzenia dziecka do sali i oddanie dziecka pod opiekę nauczyciela) lub zaprowadzić dziecko do sali pod opiekę nauczyciela.

- W obecnej sytuacji mając na względzie profilaktykę przed zakażeniem koronawirusem, apelujemy, aby Rodzice bez potrzeby nie wchodzili na sale zajęć.

Wyjątek stanowi sytuacja, gdy nie ma w szatni osoby dyżurującej. Wtedy należy bezwzględnie zaprowadzić dziecko na salę i oddać pod opiekę nauczyciela oraz pilna potrzeba kontaktu z nauczycielem.

 • Po wejściu dziecka do sali zajęć:

- Nauczyciel jest zobowiązany dopilnować, aby dziecko po wejściu  do sali, udało się do łazienki i umyło ręce przy użyciu mydła i ciepłej wody (zgodnie z zaleceniami Sanepidu i MEN)

- Nauczyciele na bieżąco rozmawiają z dziećmi na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym, np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania oraz egzekwują przestrzeganie tych zasad.

- Pracownicy przedszkola na bieżąco dbają o czystość pomieszczeń w przedszkolu (z jeszcze większą częstotliwością niż zwykle).

- Przy odbieraniu dziecka z przedszkola:

- Osoba upoważniona do odbioru dziecka z przedszkola, wywołuje dane dziecko z sali przez radiolę. /gdyby urządzenie nie działało, to należy wywołać dziecko za pośrednictwem osoby dyżurującej w szatni/

- Po upewnieniu się, że osoba odbierająca dziecko jest do tego upoważniona, odpowiednio nauczyciel lub pracownik dyżurujący w szatni, przekazuje dziecko pod opiekę tej osoby. Od tego momentu odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka przejmuje ta osoba (zgodnie z Procedurą odbierania dziecka z przedszkola).

- Apelujemy, aby Rodzice bez potrzeby nie wchodzili na sale zajęć.

Wyjątek stanowi sytuacja, gdy nie ma w szatni osoby dyżurującej, wtedy należy bezwzględnie odebrać dziecko z sali oraz pilna potrzeba kontaktu z nauczycielem.

Wszelkie podejmowane działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i pozostałym osobom przebywającym w przedszkolu. Liczymy na Państwa współpracę i wyrozumiałość.

Szanowni Państwo, po raz kolejny apelujemy także o to,
aby nie przyprowadzać do przedszkola
przeziębionych i chorych dzieci!!!

 

Rodzicu!!!
- Rozmawiaj z dzieckiem na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym, np częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania oraz egzekwuj przestrzeganie tych zasad.
- Nie posyłaj przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły.
- Jeżeli Ty lub Twoje dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoś się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
- Jeśli masz dziecko do 8 roku życia, to w przypadku nieprzewidzialnego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, należy Ci się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz. 1368)
- Sprawadzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
 
 /Komunikat opracowany na podstawie Rekomendacji Ministerstwa Edukacji Narodowej/

 

Szanowni Państwo, informujemy, iż na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego znajdują się informacje oraz materiały tematyczne, dotyczące zapobiegania zakażeniu koronawirusem:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/przydatne-materialy-o-koronawirusie/

W razie pytań lub wątpliwości można się kontaktować z Oddziałem Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, tel. 12 684 40 33 lub 12 684 40 32.

Została także uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia koronawirusa. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.
 

 

 


Nasze przedszkolaki rozwijają swoją wiedzę i umiejętności. Tym razem 24 i 25 marca 2020 r. zgłębią tajemnicę sztuki fotografowania. Dzieci z wszystkich grup poznają (w przystepny sposób) historię aparatu oraz wcielą się w prawdziwego fotografa i tym samym same wykonają zdjecie swojej ulubionej przedszkolnej zabawki.

 


 

10 marca o 10.15 nasze przedszkolaki obejrzą przedstawienie teatralne pt. "Jonasz i niezwykła ryba" w wykonaniu Teatru Eden. 

Ten barwny spektakl przedstawia niezwykłe przygody bohatera - jego życie w mieście i podróż statkiem. Uczy nas, że każdy może popełniać błędy - ważne jest umieć się do nich przyznać i przeprosić.

 

 


 

Szanowni Państwo,

z całego serca DZIĘKUJEMYza wpłaty z tytułu 1% na rzecz Samorządowego Przedszkola nr 163 w Krakowie.

Za rok 2019 z tytułu darowizn z 1% dla naszego przedszkola wpłynęła kwota 2058,48 zł.Całość pieniążków została przeznaczona na zakup rolet do sali przedszkolnej.

Dzięki Państwu wsparciu możemy wzbogacić wyposażenie naszego przedszkola.

Każda pomoc Państwa jest dla nas bardzo ważna i serdecznie za nią dziękujemy:)

Prosimy o pamięć i wsparcie także w tym roku.

 


 

5 marca 2020 r. Przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych wezmą udział w zajęciach
z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie. Zajęcia te odbędą się na terenie naszego przedszkola, w godzinach między 9.30, a 12.00. Dzieci młodsze - grupa I, II, III – przewidziany czas zajęć 20 min, dzieci starsze- gr. IV, V, VI – 30 min. Policjanci zapewniają naukę o bezpieczeństwie w formie zabawy!!!

 


Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 27 im. Marii Konopnickiej w Krakowie

W ramach kontynuacji współpracy ze Szkołą Podstawową nr 27 w Krakowie, 3 marca 2020 r od 15.15 - uczniowie – wolontariusze  wraz z panią nauczycielką – koordynatorką, kolejny raz odwiedzą nasze grupy i spędzą czas na zabawie i nauce z naszymi przedszkolakami.

 


 

W dniu 3 marca 2020 /wtorek/, w naszym przedszkolu odbędą się zajęcia z przedstawicielami Straży Miejskiej, którzy w zabawowej formie, będą wprowadzać dzieci w zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Aktualizacja: 3 marca zajęcia zostały przeprowadzone dla grupy V i VI. Pozostałe grupy spotkają się z przedstawicielami Straży Miejskiej 18 marca 2020 r.

 


 

 UWAGA - RODZICE DZIECI Z GRUPY V i VI!!!

W związku z Dniem Otwartym w Szkole Podstawowej nr 27 w dniu 25.02.2020 r., zebranie dla rodziców dzieci z grupy V i VI odbędzie się 24.02.2020 r. o godz. 17.00


 

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, iż w Samorządowym Przedszkolu nr 163  w Krakowie 25 lutego 2020 r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędą się grupowe zebrania z Rodzicami.

Na zebraniach (w salach poszczególnych grup)  zostaną Państwu przedstawione
wyniki śródrocznej obserwacji pedagogicznej dzieci  oraz poruszone bieżące sprawy.
Bardzo prosimy o obecność.

Na zebrania nie przyprowadzamy dzieci. Prosimy zapewnić swoim pociechom w tym czasie inna opiekę.

 


 

Uwaga!!!

 

Rodzice dzieci kontynuujących edukację przedszkolną w Samorządowym Przedszkolu nr 163 w Krakowie!!!

Dzieci korzystające z Samorządowego Przedszkola nr 163 w Krakowie w obecnym roku szkolnym - 2019/2020 nie biorą udziału w rekrutacji na rok szkolny 2020/2021.

Rodzice tych dzieci zobowiązani są do złożenia deklaracji korzystania z przedszkola w kolejnym roku szkolnym.

Deklaracje (które będą do odbioru u pań dyżurujących w szatni od czwartku (20.02))
można składać w kancelarii przedszkola
od 24.02.2020 r. do 28.02.2020 r.

w następujących dniach i godzinach:

poniedziałek:  7.30 - 9.30 i 12.30 - 15.30

wtorek:     8.30 - 9.30 i 12.30 - 16.30

środa: 7.00 - 9.00

czwartek:  8.30 - 9.30 i 12.30 - 16.30

piątek: 12.30 – 14.30
Prosimy pamiętać, że brak złożonej deklaracji

do dnia 28 lutego 2020 r.

oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu !!!

 


 

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, iż na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa (www.portaledukacyjny.krakow.pl) został opublikowany „Harmonogram przerwy wakacyjnej w samorządowych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków w lipcu i sierpniu 2020 r.”.

Samorządowe Przedszkole nr 163 im. Heleny Bechlerowej w Krakowie będzie pracować w lipcu 2020 r. Natomiast w sierpniu 2020 r. przedszkole będzie zamknięte.

O terminie zgłaszania potrzeby korzystania  z Samorządowego Przedszkola nr 163 w Krakowie w miesiącu lipcu 2020 r., zostaniecie Państwo poinformowani.


 

HAMONOGRAM SPOTKAŃ W PODGÓRSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

 

                                                           – FILIA 40

 

Rok szkolny 2019/20 – II półrocze

 

Terminy

                 Tematyka spotkań i warsztatów

             GRUPY

31.03.2020 r.

Wielkanoc w Krakowie – prezentacja multimedialna.

10.00 GR IV

02.04.2020 r.

Wielkanoc w Krakowie – prezentacja multimedialna.

10.00 - GR III

07.04.2020 r.

Wielkanoc w Krakowie – prezentacja multimedialna.

Warsztaty plastyczne- projektowanie kukiełek.

9.30 – GR V

09.04.2020 r.

Wielkanoc w Krakowie – prezentacja multimedialna.

Warsztaty plastyczne - projektowanie kukiełek.

10.30. -GR VI

05.05.2020 r.

Spotkanie ekologiczne - warsztaty plastyczne.

9.30- GR V

07.05.2020 r.

Pierwsze spotkanie w bibliotece – krótka pogadanka o bibliotece, przegląd nowości bajkowych dla dzieci młodszych.

9.30. - II

10.00- GR I

04.06.2020 r.

Spotkanie z pisarką Weroniką Szelągiewicz autorką książki „Koniberki”.

Godzina do uzgodnienia- GR VI

16.06.2020r.

Spotkanie ekologiczne - prezentacja multimedialna

Warsztaty plastyczne.

10.00 GR III

18.06.2020r.

Spotkanie ekologiczne - prezentacja multimedialna.

Warsztaty plastyczne.

9.30 - GR IV

 

 


 

ZIMOWA OPOWIEŚĆ

Miś Gerwazy miał tej zimy nie mały problem, pomimo usilnych starań i prób nie udało mu się zapaść w sen zimowy. Błąkając się po lesie spotyka na swej drodze przeróżne zwierzątka i postacie które, można poznać tylko zimą. Widzowie świetnie się bawiąc dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o funkcjonowaniu flory i fauny podczas zimy, czym jest ,,koło życia” a piękna Pani Zima przybliży nam zwyczaje zwierząt żyjących głównie podczas tej pory roku.

Nasze przedszkolaki obejrzą to zimowe przedstawienie27 lutego 2020 r. o 9.30


UWAGA!!! UWAGA!!

Już 13 lutego 2020 r. w naszym przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy!!! Obowiązują przebrania karnawałowe:):):) Od 9.30 do 10.30 bawić się będą grupy starsze (IV, V i VI), natomiast od 10.40 do 11.30 grupy młodsze (I, II i III).


Uprzejmie informujemy, że w naszym przedszkolu odbędzie się DZIEŃ TALENTÓW!!!

Wydarzenie to będzie miało miejsce dnia 12 lutego 2020 roku (tj. środa) w godz. ok. 9.30-11.30. Uroczystość ta zwieńczy nasz udział w ogólnopolskim konkursie „Przedszkole Talentów”, organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.

Zasady Dnia Talentów są następujące:

 

- Rodzice/ Opiekunowiezgłaszają  do nauczycielek danych grup swojedziecko do udziału w wydarzeniu. Informują wychowawczynie o aktywności, którą dziecko będzie prezentować
do dnia 31 stycznia 2020 r.

- Dzieci mogą prezentować talent muzyczny, wokalny, taneczny, recytatorski, sportowy, teatralny…lub inny. Wybór należy do dzieci.

- Rodzice przygotowują w domu dziecko do występu.

- Rodzice dostarczają do przedszkola (do nauczycielek swoich dzieci) materiały niezbędne do prezentacji danego talentu przez dziecko (np. płyta CD z nagraniem muzyki, piosenki, tekst wiersza, strój, itp., itd.) do 10 lutego 2020 r.

- Wychowawczynie poszczególnych grup przeprowadzają wewnątrzgrupowy przegląd talentów – dnia 11 lutego 2020 r., który wyłoni po 2 przedstawicieli danej grupy  na ogólnoprzedszkolny Dzień Talentów.

- Dnia 12 lutego 2020 r. odbywa się przegląd umiejętności dzieci w ramach ogólnoprzedszkolnego przeglądu, wręczenie dyplomów i upominków.

Przegląd obędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze: grupa I, II i III oraz  dzieci starsze: grupa IV, V i VI.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY I ROZWIJANIA SWOICH PASJI  ORAZ UZDOLNIEŃ!!! 


 Nasze Przedszkolaki już dużo wiedzą i potrafią. Swoje umiejętności chcieliby też zaprezentować 

swoim rodzicom w przedszkolu. W związku z tym ZAPRASZAMY RODZICÓW na przedstawienia śródroczne według następującego harmonogramu:

20 stycznia:

Godz. 15.30 – grupa II

Godz. 16.00 – grupa III

Godz. 16.30– grupa VI

23 stycznia:

Godz. 15.30 – grupa I

Godz. 16.00 – grupa IV

Godz. 16.30– grupa V 


Zbliżają się wyjątkowe dni… 

a mianowicie Dzień Babci i Dzień Dziadzia.

Nasze Przedszkolaki, dla swoich Kochanych Babć i Wyjątkowych Dziadziusiów, przygotowują niespodzianki:)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY BABCIE I DZIADZIUSIÓW
naszych przedszkolaków na uroczyste spotkania,  które odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

17 stycznia:

Godz. 9.30 – grupa VI

Godz. 10.00 – grupa III

Godz. 10.30 – grupa II

20 stycznia:

Godz. 9.30 - grupa V

Godz. 10.00 - grupa IV

Godz. 10.30 - grupa I


Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 27 im. Marii Konopnickiej w Krakowie

W ramach kontynuacji współpracy ze Szkołą Podstawową nr 27 w Krakowie, 14 stycznia 2020 r. od 15.15 - uczniowie – wolontariusze wraz z panią nauczycielką – koordynatorką, kolejny raz odwiedzą nasze grupy i spędzą czas na zabawie i nauce z naszymi przedszkolakami. 


 Warsztaty ŚWIECOWE

*Kolorowe Świeczki*, to zajęcia, w czasie których, uczestnicy przygotowują swoje własne świece żelowe, ozdabiając
je kolorowym piaskiem i kamyczkami oraz dodatkami (muszle, cynamon, anyż itp.), tworząc w przeźroczystym naczyniu, niepowtarzalną kompozycję. Warsztaty te, to świetna zabawa kolorem i zapachem. To możliwość kreatywnego rozwoju i twórczej zabawy, dającej świetny efekt!

Nasze Przedszkolaki wezmą udział w powyższych warsztatach dnia 14 i 15 stycznia 2020 r. od godziny 9.00. Świeczki, które wykonają na zajęciach, wręczą swoim Babciom i Dziadziusiom na uroczystości z okazji Ich święta.

Szczegółowy harmonogram:

14 stycznia:

9.00-10.00: grupa IV

10.00-11.00: grupa II

11.00-12.00: grupa I

15 stycznia:

9.00-10.00: grupa VI

10.00-11.00: grupa V

11.00-12.00: grupa III 


 Szanowni Państwo, Drogie Dzieci!!!

Niech magiczna moc

Wigilijnego Wieczoru

przyniesie spokój i radość.

A Nowy Rok obdaruje

pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia

oraz Szczęśliwego Nowego Roku!!! 


20 grudnia 2019 r. o godzinie 10.00 w naszym przedszkolu będą miały miejsce grupowe wigilie. Na spotkaniach nie zabraknie świątecznej atmosfery,  życzeń i śpiewania kolęd. Prosimy, aby dzieci były ubrane odświętnie.


Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 27im. Marii Konopnickiej w Krakowie

W ramach kontynuacji współpracy ze Szkołą Podstawową nr 27 w Krakowie, 19 grudnia od 15.15 - uczniowie – wolontariusze wraz z panią nauczycielką – koordynatorką, kolejny raz odwiedzą nasze grupy i spędzą czas na zabawie i nauce z naszymi przedszkolakami.


„Święta na zamku”

Przyszła zima, więc czas na śnieżne szaleństwa, jazdę na sankach. Księżniczka Zosia i Ania były najlepszymi przyjaciółkami. Spędzały razem wiele czasu na zabawie i bieganiu po królewskich ogrodach. Wszystko się zmieniło pewnego mroźnego dnia kiedy dziewczynki wybierały się na łyżwy. Widzowie śledząc przygody Zosi i Ani, zrozumieją na czym polega przysłowie ,,nie czyń drugiemu co tobie nie miłe” oraz co oznacza prawdziwa przyjaźń. Nie zabraknie też w bajcę ducha świąt i tradycji bożonarodzeniowych.

Nasze przedszkolaki obejrzą to świąteczne przedstawienie 18 grudnia 2019 r. o 9.30 


Już niedługo Święta…. A jeśli Święta Bożego Narodzenia to też kolędy…

Nasze Przedszkolaki też wykażą się zdolnościami muzycznymi  i wezmą udział w przedszkolnym przeglądzie kolęd, który odbędzie się dnia 13 grudnia o godzinie 9.30. Prosimy, aby na to wydarzenie dzieci były ubrane odświętnie.


Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 90, ul. Czarnogórska 14,

SERDECZNIE ZAPRASZADZIECI WRAZ Z RODZICAMI na Kiermasz Świąteczny dnia 11 grudnia o godzinie 17.00.W programie:- warsztaty świąteczne, - poczęstunek, - zwiedzanie szkoły.

Chętne osoby prosimy o wpisywanie się na listę u pań nauczycielek


DRODZY RODZICE! KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

W dniach 12 – 14 listopada 2019 r. na terenie Samorządowego Przedszkola imienia Heleny Bechlerowej 163 w Krakowie zorganizowano konkurs fotograficzny, promujący zainteresowania czytelnicze dzieci p/t „Przyłapani z książką”. W ramach konkursu rodzice wykonywali swoim pociechom zdjęcia w różnych sytuacjach, dokumentujących zainteresowanie dziecka książką – literaturą dziecięcą. Do konkursu przystąpiły wszystkie grupy przedszkolne, zgłoszono 22 prace.

W dniu 21.11.2019 r. zebrała się komisja konkursowa, która w sposób obiektywny dokonała oceny prac, w związku z czym wyłoniono, co następuje:

I miejsca

1. Emil K. – gr. III

2. Maciej D. – gr. VI

3. Gabriel Sz. – gr. VI

II miejsca

1. Florian B. – gr. II

2. Maja P. – gr. II

3. Mikołaj K. – gr. II

4. Laura W. – gr. IV

5. Natalia D. – gr. V

III miejsca

1. Jakub M. – gr. III

2. Antoni M. – gr. III

3. Lena K. – gr. III

4. Mirosław O. – gr. IV

5. Zuzanna Cz. – gr. VI

6. Wojciech S. – gr. VI

7. Eryk P. – gr. V

8. Paweł P. – gr. V

9. Liliana D. – gr. VI

10. Julia Ż. – gr. VI

11. Adam G. – gr. VI

12. Mateusz G.– gr. V

13. Roksana W. – gr. V

14. Urszula T. – gr. I

Dziękujemy za udział w konkursie, serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom!


 Kto jak kto…ale nasze Przedszkolaki na pewno zasłużyły na mikołajkowe prezenty:)

6 grudnia od godziny 9.00 nasze przedszkole odwiedzi wyjątkowy gość – Mikołaj:) Porozmawia z dziećmi, wręczy im prezenty (przygotowane przez pomocników – Radę Rodziców – za co serdecznie dziękujemy!),
a także zrobi sobie z dziećmi pamiątkowe zdjęcia
:)
 


 Musical świąteczny

Każdy z nas uwielbia ten magiczny czas w roku kiedy w ciepłym,  rodzinnym gronie spotkamy się przy stole, zaśpiewamy wspólnie kolędy i zjemy kolacje wigilijną. Elf Ptyś i jego koleżanka Psotka właśnie w tym okresie mają najwięcej pracy. W fabryce zabawek św. Mikołaja szykują najpiękniejsze ozdoby choinkowe i pakują niesamowicie wielki wór z prezentami. Widzowie mają okazję obejrzeć musical świąteczny, posłuchać najpiękniejszych piosenek świątecznych i kolęd w wykonaniu profesjonalnych aktorów musicalowych.

Nasze Przedszkolaki wezmą udział w tej uczcie muzycznej
dnia 3 grudnia 2019 r. o 9.30.


  29 listopada 2019 r. o godzinie 9.00 obejrzymy spektakl pt. "Legenda o Świętym Mikołaju Biskupie" w wykonaniu Teatru Eden. Przedstawienie to wprowadzi nas w czas oczekiwania na wizytę Mikołaja w naszym przedszkolu.  


 Zajęcia integracyjne z rodzicami

W listopadzie zapraszamy Państwa na zajęcia integracyjne z dziećmi. Odbędą się one w ostatnim tygodniu listopada, według poniższego harmonogramu:

26.11- gr. III i I

27.11 – gr. V i IV

28.11 – gr. II i VI

Informacji o godzinie oraz innych sprawach organizacyjnych proszę szukać na grupowych tablicach ogłoszeń.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy! 


 Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 27im. Marii Konopnickiej w Krakowie

W ramach kontynuacji współpracy ze Szkołą Podstawową nr 27 w Krakowie, 28 listopada od 15.15 - uczniowie – wolontariusze wraz z panią nauczycielką – koordynatorką, kolejny raz odwiedzą nasze grupy i spędzączas na zabawie i nauce z naszymi przedszkolakami. 


 Projekt edukacyjny DZIEŃ GÓRNIKA

– z Kopalni Soli Wieliczka

Na czym polega projekt i w jaki sposób realizowany?

Projekt Dzień Górnika polega na wizytach górników z Kopalni Soli „Wieliczka”
w przedszkolach w Krakowie i powiecie wielickim. Górnicy przybywają do przedszkoli w uroczystych galowych mundurach i przeprowadzają interaktywne spotkania z dziećmi. Zajęcia poświęcone są tematom związanym z wydobywaniem soli, historią kopalni i jej znaczeniem dla regionu. Maluchy dowiadują się też co to jest Barbórka, poznają galowy strój górnika oraz elementy stroju roboczego. Dzięki wspólnej zabawie, opowiadaniu legend i rozwiązywaniu zagadek, dzieci przenoszą się na chwilę do tajemniczego świata kopalni. Na pamiątkę spotkania wszystkie maluchy otrzymują od górnika drobne upominki.

 W nasze przedszkolaki górnik odwiedzi dnia 26 listopada 2019 r.

O godzinie 9.00 poprowadzi zajęcia z grupą III, V i VI. Natomiast od 9.30 z grupą I, II i IV. 


 25 listopada 2019 r. będziemy też obchodzić Święto Pluszowego Misia. W każdej grupie będą miały miejsce tematyczne zajęcia. Na pewno będzie mnóstwo dobrej zabawy:) 


25 listopada 2019 r. o godzinie 10.00 wszystkie przedszkolaki obejrzą przedstawienie „Pamiętaj bąbelku miejsce tych rzeczy nie jest w kibelku!”. To hasło przewodnie nowego projektu edukacji ekologicznej, kierowanego do najmłodszych mieszkańców Krakowa – przedszkolaków. Wodociągi Miasta Krakowa przygotowały spektakl pełen ważnych informacji, ale tez humoru i dobrej zabawy!

Nasze Przedszkolaki mają okazję obejrzeć ten spektakl dzięki zaangażowaniu i uprzejmości mamy Poli z grupy IV. Serdecznie dziękujemy:)

„Wyprawa batyskafem. Misja Skratek” - taki  tytuł nosi nowa produkcja Wodociągów Miasta Krakowa. To zabawny i zarazem pouczający spektakl lalkowy, który porusza temat śmieci nieodpowiedzialnie wyrzucanych do kanalizacji. Ciekawa, dedykowana scenografia i nieco tajemnicza muzyka dopełniają całości baśniowej fabuły osadzonej  w krakowskich realiach. Spektakl oczaruje nie jednego przedszkolaka. Niepokojące  pomruki i zawodzenia dochodzące z kanałów wzbudzają zainteresowanie Dziadka Tadka i jego Wnuczka Olka. Sądzą,  że może to mieć związek ze Smokiem.  Utknął on najprawdopodobniej przed wiekami w podwawelskich lochach i z czasem przedostał się do miejskiej kanalizacji. Dziadek i wnuczek podejmują się misji badawczej. W trakcie poszukiwań napotykają na niespodziewane przeszkody – co kryją krakowskie kanały i dlaczego smok nie może się z nich wydostać? 


 Jak już Państwo wiecie, nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim konkursie „Przedszkole Talentów”. Jednym z zadań jest przeprowadzenie Przeglądu recytatorskiego pt. „Wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”. Wydarzenie to odbędzie się 22 listopada 2019r. w godzinach dopołudniowych. Każda grupa wystąpi z wybranym wierszem i zaprezentujeswój kunszt recytatorski. Zmiana terminu - na 27.11.2019 r. :) 


 22 listopada 2019 r. w godzinach od 9.00 do ok. 14.30 dzieci ze wszystkich grup wykonają Aniołki, które to w grudniu zabiorą do domu razem ze świątecznymi życzeniami:)

 Warsztaty anielskiej sztuki

Pracą dzieci jest zabawa, Dzieci uczą się poprzez wszystko co robią.

Handmade to lekcja sztuki od najmłodszych lat.

Anielska sztuka to rodzaj warsztatów z cyklu ręcznie robionych ozdób. Drewniane Anioły, stojące, to wyroby dekoracyjne, które wykonają uczestnicy podczas zajęć. Możemy je spotkać w wielu domach, ale tym razem zapraszamy do ręcznego tworzenia pięknych

Aniołków. Drewno to przyjemny, ekologiczny materiał, z którego tworzymy Eko dekoracje, a ręczne tworzenie sprawi, że każdy będzie inny i oryginalny. Anioł może być estetyczną dekoracją bądź prezentem. Zajęcia nie nawiązują do techniki decoupage.

Podczas warsztatów: Uczestnicy zapoznają się z motywem anioła. Każde dziecko za pomocą elementów montażowych, połączy drewniane elementy. Pokażemy jak za pomocą drewna, farby i ozdób wykonać Aniołka 


 

 Korzystając z inicjatywy „Biznes kontra smog” oraz z uprzejmości i zaangażowania  mamy Madzi z grupy VI – za co serdecznie dziękujemy:), 21 listopada 2019 r. grupa V i VI weźmie udział w tematycznych warsztatach. Z pewnością będzie to nowe i ciekawe doświadczenie!:) 


 20 listopada od godz. 9.30 nasze przedszkolaki przeniosą się w świat cyrku!

Będą to warsztaty oparte o zasady innowacyjnej pedagogiki cyrku! Przygotowane zabawy usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, równocześnie angażują obie półkule mózgowe, stymulują zmysły, ćwiczą poczucie równowagi, uczą cierpliwości i wytrwałości, dają wiele satysfakcji i radości. ALE CYRK! to nie tylko pokaz umiejętności instruktorów, ale także samodzielne ćwiczenia dzieci. Wszystkiego można (a nawet trzeba!) dotknąć, spróbować, wykorzystać, przymierzyć… 


 15 listopada 2019 r. o godzinie 9.30 grupę I i II odwiedzą uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 5  w Krakowie wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami. Uczniowie zaprezentują swoje zdolności recytatorskie oraz wykonają z naszymi najmłodszymi przedszkolakami pracę plastyczną. Spotkanie to będzie możliwe dzięki uprzejmości i zaangażowaniu mamy Mai z grupy II. Dziękujemy:)


14 listopada 2019 r. w godzinach 9.00-12.00 nasze przedszkole odwiedzi Leśniczy w Nadleśnictwa w Niepołomicach. Nasze przedszkolaki dowiedzą się jak zwierzęta leśne przygotowują się do zimy, jak należy dbać o zwierzęta  i jak trzeba zachowywać się w lesie.


 Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, iż w Samorządowym Przedszkolu nr 163 

w Krakowie 13 listopada 2019 r. (środa) o godz. 17.00 odbędą się grupowe zebrania z Rodzicami.

 Na zebraniach (w salach poszczególnych grup) zostaną Państwu przedstawione wyniki wstępnej obserwacji/diagnozy pedagogicznej dzieci oraz poruszone bieżące sprawy. Bardzo prosimy o obecność. Na zebrania nie przyprowadzamy dzieci. Prosimy zapewnić swoim pociechom w tym czasie inna opiekę. 


Szanowni Rodzice i Drogie Dzieci!!!

Samorządowe Przedszkole nr 163 w Krakowie zaprasza wszystkie zainteresowane dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie fotograficznym pt. „PRZYŁAPANI Z KSIĄŻKĄ”!!!!

Zasady:

Rodzicu:

1.Zrób swojemu dziecku zdjęcie jak „czyta” książeczkę. Fajnie by było, gdyby na zdjęciu pojawiła się książka naszej patronki – Heleny Bechlerowej! Może to być świetna okazja, aby zapoznać się z twórczością tej autorki również w domu:)

2.Wywołaj zdjęcie, przyklej na kartce formatu A4, nadaj zdjęciu tytuł, zapisz go pod zdjęciem i ozdób kartkę (na której przyklejone jest zdjęcie).

3.Przynieś kartkę ze zdjęciem do przedszkola w dniach 12 – 14 listopada 2019 r. do pań nauczycielek z grupy, do której chodzi dziecko.

Będziemy oceniać wartość estetyczną zdjęcia, oryginalność tytułu oraz staranność w ozdabianiu kartki, na której będzie naklejone zdjęcie.

Na uczestników i zwycięzców będą czekać dyplomy i nagrody książkowe.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci, których rodzice wyrazili zgodę na rozpowszechnienie wizerunku dziecka.

ZAPRASZAMY!!! 


 Społeczność Samorządowego Przedszkola nr 163  w Krakowie uczci Dzień Niepodległości 

i dnia 8 listopada 2019 r. o godzinie 11.11 wszystkie grupy odśpiewają Hymn Polski. 


 6 listopada 2019 r. nasze przedszkole odwiedzą „szaleni naukowcy” 

i poprowadzą pokazy i warsztaty dla dzieci.

W programie m.in.:

 • interaktywne zajęcia dla dzieci – pokazy oraz samodzielne wykonywanie eksperymentów,
 • zapoznanie dzieci z nietypowymi rekwizytami – menzurki, miarki, pipetki,
 • sztuczki balonowe – niepękający balon, rakieta balonowa, pompowanie balona bez pompki (CO2),
 • wspólne mieszanie naturalnych barwników – na bazie soku z czerwonej kapusty,
 • polimerowy glucik ze szkła wodnego,
 • lokomotywa – wędrujący dym z nadmanganianu potasu,
 • płonąca ścieżka – z saletry potasowej,
 • magiczny proszek – sztuczny lód lub pachnące błoto sensoryczne,
 • efektowne zabawy suchym lodem,
 • wulkan z sody oraz z innych odczynników,
 • wybuchająca pianka,
 • oraz zabawa w Małych Naukowców – przymierzanie fartucha i gogli przez dzieci.

Spotkania odbędzie się w podziale na dwie grupy:

- 9.00-10.00 – grupa III, V i VI

10.00-11.00 – grupa I, II i IV


 8 listopada 2019 r. w godzinach dopołudniowych grupa III i V weźmie udział w spotkaniu z artystą plastykiem. Na zajęcia przybędzie Gość – pan Ziętara. Wspominając zeszłoroczne spotkanie jesteśmy pewni,  że będzie twórczo i kolorowo. 


 W ramach kontynuacji współpracyze Szkołą Podstawową nr 27 w Krakowie,5 listopada 2019 r. od 15.15 - uczniowie – wolontariusze wraz z panią nauczycielką – koordynatorką,kolejny raz odwiedzą nasze grupy i spędzączas na zabawie i nauce z naszymi przedszkolakami. 


Już mnóstwo przygód za nami:) ….ale najbliższy czas zapowiada się równie interesująco:) będą ciekawe zajęcia, warsztaty, spotkania, zabawy oraz wyjścia i wycieczki.Szczegółów na temat wyjść i wycieczek należy szukać na tablicach ogłoszeń poszczególnych grup. 


 31 października 2019 r. o godz. 10.30. bedzie miała miejsce kolejna atrakcja dla naszych przedszkolaków. Ty razem przedszkole odwiedzi Teatr Eden z przedstawieniem "Prawdziwy skarb". Spektakl wyjaśnia dzieciom, że prawdziwym skarbem jest rodzina oraz miłość, uczy posłuszeństwa wobec rodziców, tłumaczy małym widzom, że nie szata zdobi człowieka oraz wyjaśnia kim jest prawdziwy przyjaciel.  


 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 składamy wyrazy uznania,

wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Oświaty,

za pracę wkładaną w wychowanie i kształcenie młodego pokolenia.

Życzymy, by ta misja przynosiła radość i satysfakcję,

a także spotykała się z szacunkiem.

Życzymy również pozytywnych efektów działań,

zrozumienia, wrażliwości oraz wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności. 


WARSZTATY SENSORYCZNE DLA PRZEDSZKOLI

PRZEPROWADZONE PRZEZ ANIMATORÓW FIRMY Famiga

Będą to warsztaty edukacyjne oparte o zasady integracji sensorycznej. Przygotowane zabawy są odpowiednio wyważone, usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, stymulują zmysły, ćwiczą poczucie równowagi, uczą cierpliwości i wytrwałości, dają wiele satysfakcji oraz radości. W trakcie warsztatów ruchowo-sensorycznych stymuluje się 7 systemów zmysłowych. Będą użyte specjalistycznych lamp, sensoryczne tory przeszkód, puszki zapachowe, masażery, rekwizyty cyrkowe oraz wiele niespodzianek. Program zawiera zróżnicowane aktywności i jest dostosowany do wieku oraz możliwości dzieci.

Warsztaty z integracji sensorycznej w naszym przedszkolu odbędą się 23 października 2019 r.  dla grupy III, V i VI oraz 25 października dla grupy I, II i IV.

Szczegółowy harmonogram:

23 października 2019 r.

9.00- 9.50 – grupa V

9.50-10.40 – grupa VI

10.40-11.30 – grupa III

25 października 2019 r.

9.00- 9.50 – grupa IV

9.50-10.40 – grupa I

10.40-11.30 – grupa II 


Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 27im. Marii Konopnickiej w Krakowie.W ramach kontynuacji współpracyze Szkołą Podstawową nr 27 w Krakowie,23 października od 15.15 - uczniowie – wolontariusze wraz z panią nauczycielką – koordynatorką,kolejny raz odwiedzą nasze grupy i spędzączas na zabawie i nauce z naszymi przedszkolakami. 


 UWAGA RODZICE DZIECI Z GR II ! AKCJA „PRZYGODY ZIELONYCH ŻABEK”

Program adaptacyjny dla dzieci z grup najmłodszych Samorządowego Przedszkola nr 163 im. Heleny Bechlerowej w Krakowie. ZACZYNAMY 1 PAŹDZIERNIKA!!! Akcja polega na tym, że Zielone Żabki – „bohaterki” z logo naszego przedszkola, odwiedzają najmłodsze dzieci w ich domach razem  z segregatorem z kodeksem przedszkolaka
oraz książeczkami „adaptacyjnymi”.
Następnie Rodzice wspólnie z pociechami piszą (na kartkach w specjalnym segregatorze) sprawozdanie (Rodzice opisują, co Zielone Żabki robiły w trakcie wizyty u ich dziecka w domu, np. były z dziećmi na spacerze, słuchały bajek itp. – notatka na ok. pół strony w formacie A4) oraz obrazują tą przygodę (rysunkiem wykonanym wspólnie z dzieckiem bądź zdjęciem – zdjęcie wywołujecie/ drukujecie Państwo we własnym zakresie). Dzieci zabierają ŻABKI jednego dnia po południu – idąc do domu (segregator i żabki będą do odbioru w sali u Pani) i zwracają RAZEM Z UZUPEŁNIONYM SEGREGATOREM i całą zawartością (tj. kodeks, książeczki i sprawozdania) do przedszkola następnego dnia rano Pani w sali
(przy przyjściu do przedszkola).

 Warto wykorzystać tą akcję na dobrą zabawę z dziećmi i na uskutecznienie procesu adaptacji u maluchów. HARMONOGRAM WIZYT ZIELONYCH ŻABEK U DZIECI ZOSTANIE UMIESZCZONY NA TABLICY OGŁOSZEŃ GRUPY II dnia 30 września 2019 r.

  Bardzo ważne, aby terminy były dotrzymane i aby dzieci i rodzice zaangażowali się w zabawę oraz troszczyli się o nasze Zielone Żabki. Akcja zakończy się w połowie listopada – kiedy to omówione zostaną z dziećmi wszystkie wizyty oraz powstanie książka ze sprawozdaniami i rysunkami/zdjęciami z wizyt Zielonych Żabek:) W związku z powyższym osoby – rodzice/opiekunowie prawni, którzy podejmują się wzięcia udziału w akcji wyrażają zgodę na prezentowanie w segregatorze „Przygody Zielonych Żabek” imienia dziecka, rysunku lub zdjęcia oraz sprawozdania z wizyty żabek u danego dziecka. Nie wyrażenie zgody jest równoznaczne z brakiem udziału w akcji). BRAK ZGODY NA UDZIAŁ W AKCJI PROSIMY ZGŁOSIĆ PANIOM NAUCZYCIELKOM Z GRUPY II.

ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY i miłych przygód z Zielonymi Żabkami!!!

Po zakończeniu akcji w grupie II do zabawy przystąpią dzieci z grupy I. 


 W najbliższych miesiącach czeka nas też wiele wyjść na zajęcia 

do Biblioteki – Filia 40.

Termin

Tematyka spotkań i warsztatów

Grupy

01.10.2019 r.

Lekcja biblioteczna – poznanie zasad korzystania z biblioteki dawniej i dziś.

9.30 – gr. VI

10.00 – gr. IV

08.10.2019 r.

Poranek w Bibliotece – bajki dla dzieci.

10.00 – gr. III

29.10.2019 r.

Biblioteczne zakamarki – przyroda jesienią w poezji i prozie.

9.30 – gr. V

10.40 – gr. VI

10.2019 r.

Jesienny wernisaż prac dzieci.

gr. I, II, III, IV, V, VI

05. 11. 2019 r.

Warsztaty na podstawie wiersza

pt. „Kto Ty jesteś – Polak Mały” – projektowanie flag i kotylionów.

9.30 – gr. IV

10.00 – gr. III

07.11.2019 r.

Warsztaty na podstawie wiersza
pt. „Kto Ty jesteś – Polak Mały” – projektowanie flag i kotylionów.

9.30 – gr. V

10.00 – gr. VI

10.12.2019 r.

Tradycje świąteczne – Boże Narodzenie w Krakowie.

9.30 – gr. V

10.00 – gr. VI

12.12.2019 r.

Kolorowa zima – „Przygody Toppi” M. Mortki

9.30 – gr. IV

10.00 - gr. III

01/02. 2020 r.

Zimowy wernisaż prac dzieci.

gr. I, II, III, IV, V, VI

 


 Staramy się aktywnie brać udział w różnorakich akcjach i programach. Tym razem w naszym przedszkolu zajęcia poprowadzą pracownicy Fundacji Dzika Klinika – Centrum Pomocy dla dzikich zwierząt. Będzie to spotkanie z zakresu edukacji ekologicznej, w ramach realizowanego projektu edukacyjnego pt: „Ochrona różnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych”. Zajęcia będą dostosowane do grup wiekowych i odbędą się dnia 24 października 2019 r. (czwartek) w godz. od 9.00 do 12.00 . 


Nasze Przedszkole już po raz kolejny weźmie udziałw programie ZDROWIE NA 5 + W zeszłym roku w spotkaniu z fizjoterapeutami brała udział grupa III (obecnie V). W tym roku zaangażuje się w program grupa VI, którą odwiedzą fizjoterapeuci z Uzdrowiska Kopalnia Soli „Wieliczka” w dniu 22 października 2019 r.(wtorek) o godzinie 9.00. Goście będą zachęcać dzieci do dbałości o zdrowie. Dzieci dowiedzą się: Jak troszczyć się o zdrowie i dobre samopoczucie? Jak prawidłowo oddychać? Czym jest smog i jak bronić się przed jego fatalnymi skutkami? Jak działa nasz układ oddechowy? To tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas zajęć z przedszkolakami. Doświadczeni fizjoterapeuci łączą naukę z zabawą oraz aktywnością fizyczną (ćwiczenia ruchowe, oddechowe, relaksacyjne). „Zdrowie na 5+” jest przedsięwzięciem cyklicznym organizowanym przez kopalnię. Ma charakter profilaktyczny, 

zachęca najmłodszych do zdrowego stylu życia, wyrabia w nich właściwe postawy i nawyki.


 16 października 2019 r. (środa), Przedszkolaki  z wszystkich grup wiekowych wezmą udział w zajęciach 

z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie. Zajęcia te odbędą się na terenie naszego przedszkola, w godzinach między 9.00, a 12.00. Dzieci obejrzą film edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa w zabawach, kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami. Czekają na nie również inne niespodzianki przewidziane w programie przez naszych Gości z Policji.


Dnia 2 października 2019 r. (środa) w naszym przedszkolu odbędzie się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji będzie nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. 


 Lato się skończyło… Nadeszła jesień…. A wraz z nią kolejne atrakcje dla naszych przedszkolaków.

 Wszystkie działania pracowników Samorządowego Przedszkola nr 163 w Krakowie zmierzają ku temu, aby DZIECI rozwijały się w miłej i przyjaznej atmosferze oraz były solidnie przygotowane do nauki w szkole. Ich RODZICE darzyli przedszkole zaufaniem. A PRZEDSZKOLE cieszyło się uznaniem w środowisku. W tych naszych działaniach liczymy na Państwa wsparcie i życzliwość… bo naszym wspólnym celem jest dobro dziecka! 


 Dziś od samego rana uroczysta atmosfera w naszym przedszkolu! Obchodzimy Dzień Przedszkolaka!

Świętowanie rozpoczęliśmy od przedstawienia w wykonaniu p. Dyrektor – która była wilczkiem Głodkiem, p. Madzi – w roli wilczka Dudka i p. Diany – która wcieliła się w postać królika.

Zwierzątka z leśnego przedszkola utrwaliły razem  z przedszkolakami zasady bezpiecznego pobytu w przedszkolu, rozwiązywały quiz  pt. „Dobre wychowanie” oraz wszyscy wspólnie  śpiewali i tańczyli:).

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki – książeczki – zakupione przez Radę Rodziców. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie w tym zakresie:)

Następnie nadszedł czas na świętowanie w swoich grupach podczas tematycznych zajęć.

Ale gdyby ktoś myślał, że to koniec świętowania to jest w błędzie. W poniedziałek – 23.09 - czeka nas jeszcze kolejna atrakcja:) Ok. 9. 30 zawitają do nas animatorzy z Agencji Artystycznej Uśmiech i odbędą spotkanie z dziećmi na temat bezpieczeństwa:) 


 Z okazji DNIA PRZEDSZKOLAKA życzymy wszystkim dzieciom:

- zabawy:)

- przygody:)

- miłości:)

- szczęścia:)

- troski:)

- uwagi:)

- przyjaciół:)

- marzeń:)

- akceptacji:)

- szacunku:)

- zdrowia:)

- uśmiechu:)

......... bo gdy uśmiecha się dziecko -  usmiecha się cały świat:):):) 


 Już jutro – 20 września - Dzień Przedszkolaka!!! Nasze Przedszkole będzie świętować!!! P. Dyrektor, p. Madzia i p. Diana wystąpią w przedstawieniu przygotowanym specjalnie na tę okazję:) (hmm… ciekawe czy dzieci rozpoznają swoje Panie:)) Przedszkolaki otrzymają też upominki – zakupione przez Radę Rodziców (za co już serdecznie dziękujemy:)). Nie zabraknie też wesołych i ciekawych zabaw tematycznych realizowanych w poszczególnych grupach przez panie wychowawczynie:) 


 Wielkim krokami zbliża się  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Z tej okazji na naszych przedszkolaków będzie czekała miła niespodzianka:) Szczegóły wkrótce:) 


 Nasze Przedszkole bierze w tym roku udziałw OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE pod nazwą PRZEDSZKOLE TALENTÓW, organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.

 Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od września 2019 r. do lutego 2020 r. Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuł „PRZEDSZKOLE TALENTÓW” i dyplomy honorowe.

 Regulamin konkursu:

 Celem konkursy jest rozwijanie potencjału dzieci, ich zainteresowań oraz talentów. Przedszkole powinno uczyć kreatywności najmłodszych, poprzez wskazywanie możliwości rozwoju i poszukiwanie różnorodnych rozwiązań.

 1. Przedszkola przystępujące do konkursu przyjmują na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”. WARUNKIEM DO OTRZYMANIA TYTUŁU I DYPLOMU „PRZEDSZKOLE TALENTÓW” jest uzyskanie co najmniej 80 punktów za 10 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.

 ZADANIA KONKURSU „PRZEDSZKOLE TALENTÓW”

 

 1. ZORGANIZOWANIE WYCIECZKI PO OKOLICY PT. „POZNAJĘ SWOJE OTOCZENIE”, która ma na celu wyuczenie nawyku wynajdywania charakterystycznych punktów, mogących ułatwić odnalezienie się w różnych miejscach. (wrzesień/październik 2019 r.) – gr. III, IV, V, VI

 

 1. ZAINICJONOWANIE ZABAWY „MÓJ MAŁY SKLEP” – mającej na celu przybliżenie wiedzy związanej z objętością i wagą danego przedmiotu/artykułu oraz ilością danych przedmiotów jednego rodzaju na półce, jak i klasyfikacją (rodzaj, barwa, wielkość, kształt, ciężar, warzywa, owoce, słodycze).(październik 2019 r. ) – gr. I, II, III, IV

 

 1. „PRZEDSZKOLNE MISTRZOSTWA W GRACH EDUKACYJNYCH” – zorganizowanie gier i zabaw kształtujących umiejętności dodawania i odejmowania u dzieci. (październik 2019 r.) – gr. V, VI

 

 1. PRZEPROWADZENIE PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POD HASŁEM „BRZECHWA I TUWIM DZIECIOM”. (listopad 2019 r.) – wszystkie grupy

 

 1. KSZTAŁTOWANIE ODPORNOŚCI EMOCJONALNEJ DZIECKA, ZE WSKAZANIEM SYTUACJI PRZYCZYNOWO – SKUTKOWEJ, np. „kto pierwszy na mecie” – gra planszowa lub zajęcia ruchowe z wyścigami par; wysłuchanie słuchowiska, a następnie wskazanie kolejności zdarzeń na podstawie pytań opiekuna. (grudzień 2019 r.) - gr. V, VI

 

 1. POZNAJĘ KSZTAŁTY I FIGURY GEOMETRYCZNE – zaktywizowanie dzieci do rysowania i wyklejania figur ze wskazaniem wielkości przedmiot.(grudzień 2019 r.) – gr. I, II, III, IV

 

 1. PRZEPROWADZENIE ZAJĘĆ W FORMIE TEATRZYKU – z wykorzystaniem zabawek przedszkolnych i samodzielnie wykonanych pacynek nt. kontaktów z nieznajomymi. (styczeń 2020 r.) – gr. VI

 

 1. DZIECKO W UPORZĄDKOWANYM ŚWIECIE – dostrzeganie powtarzalności następujących po sobie: pór roku i dni, dat w kalendarzu.(styczeń 2020 r.) – gr. IV, V

 

 1. PRZEPROWADZENIA DNIA TALENTU W PRZEDSZKOLU, podczas którego dzieci będą mogły zaprezentować swoje talenty, np. muzyczne, taneczne, gimnastyczne, plastyczne. (luty 2020 r.) – wszystkie grupy

 Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie zrealizować wszystkie zadania objęte konkursem…. I dzięki temu nasze przedszkolaki zdobędą nową wiedzę i umiejętności, a nasze przedszkole dołączy do grona Przedszkoli Talentów:) 


 Nasze Przedszkolaki korzystają z pięknej jesiennej pogody (oby utrzymała się jak najdłużej:)). W najbliższym czasie dzieci z grup starszych będą brały udział w wyjściach i wycieczkach.

Odwiedzą m.in. Dom Mechoffera, Centrum Kultury Japońskiej, Dom Jana Matejki, Dworzec Kolejowy Płaszów, Muzeum Inżynierii Miejskiej, czy też Pizzerie Dominium. Nie zabraknie też spacerów i zabaw na świeżym powietrzu.

Prosimy śledzić szczegółowe informacje na grupowych tablicach ogłoszeń. 


Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, iż w Samorządowym Przedszkolu nr 163 w Krakowie 5 września 2019 r. (czwartek) odbędzie się zebranie z Rodzicami.

O godzinie 17.00 będzie miało miejsce zebranie ogólne, zaś o 17.30 zebrania grupowe.

Na zebraniach będą poruszane bardzo ważne tematy organizacyjne, w związku z tym prosimy o obecność. Na zebrania nie przyprowadzamy dzieci. Prosimy zapewnić swoim pociechom w tym czasie inna opiekę. 


 GRUPY – rok szkolny 2019-2020

 • Grupa I: dzieci 3-letnie (s.1)

Nauczyciele: mgr Iwona Krzyszkowska, mgr Ewelina Cichońska, mgr Renata Wołek

Pomoc nauczyciela: Małgorzata Kozakowska

Woźna: Anna Feluś

 • Grupa II: dzieci 3 i 4-letnie (s.3)

Nauczyciele: lic. Renata Barcik, mgr Diana Pakulska

Woźna: Aneta Sikora

 • Grupa III: dzieci 4-letnie (s.6)

Nauczyciele: mgr Dorota Ganiec, mgr Elżbieta Prusak

Woźna: Renata Opach

 • Grupa IV: dzieci 4 i 5-letnie (s.2)

Nauczyciele: mgr Maria Zygma-Doktorowicz, mgr Elżbieta Prusak

Woźna: Barbara Siemińska

 • Grupa V: dzieci 5 i 6-letnie (s.4)

Nauczyciele: mgr Magdalena Gołąb, mgr Agnieszka Jabłonka

Woźna: Dorota Górniak

 • Grupa VI: dzieci 5 i 6-letnie (s.5)

Nauczyciele: mgr Bogusława Rudnik, mgr Magdalena Marczewska

Woźna: Dorota Górniak 


 Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola SERDECZNIE WITAJĄ w nowym roku szkolnym 2019-2020.

 Naszym kochanym Przedszkolakom życzymy niezapomnianych przygód, twórczych działań  i rozwijania pasji do nauki. Rodzicom/opiekunom życzymy owocnej współpracy i życzliwych relacji oraz zaufania.

Życzmy sobie wzajemnie, aby to był bezpieczny, dobry, mądry rok!!! 


Szanowni Państwo i Drogie Przedszkolaki!

Nowy rok szkolny 2019-2020 rozpoczynamy w dniu 2 września 2019 r.

Przedszkole jest czynne od godz. 6.30 do 17.00

Prosimy o przyprowadzanie dzieci do godz. 8.30 ( śniadanie 8.45)

Listy dzieci w grupach będą u pań dyżurujących w szatni.

 Prosimy o przygotowanie wyprawki dla dzieci (podpisanej imieniem i nazwiskiem):

- Grupa I (dzieci 3-letnie) oraz grupa II (dzieci 3 i 4 letnie):

Grupa I i II to dzieci nowo przyjęte do naszego przedszkola!

1. kocyk z poszwą (wymiary 160 cm x 200 cm),

2. piżama

3. pantofle

4. bielizna/ubranie na zmianę (włożyć do półki indywidualnej w szatni).

- Pozostałe grupy (III, IV, V i VI):

1. pantofle

2. bielizna/ubranie na zmianę (włożyć do półki indywidualnej w szatni).

W pierwszym tygodniu września odbędzie się również zebranie z rodzicami. O dokładnym terminie zostaniecie Państwo poinformowaniu w następnym tygodniu.

 

2020  Samorządowe Przedszkole nr 163 w Krakowie   globbers joomla templates