Aktualności grupa I

mgr Ewelina Cichońska

mgr Maria Compa

Czas pracy oddziału:   6.30 - 15.30

Oto kilka informacji dotyczących naszej grupy:

1. Dnia 6.11.2018 r. (wtorek) na terenie naszego przedszkola, dzieci wezmą udział w przeglądzie piosenki patriotycznej. Prosimy, aby na ten dzień przygotować dla dziecka strój galowy (strój przynosimy rano do przedszkola).

2.  Zachęcamy do czytania bajek na terenie naszego przedszkola w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” (zapraszamy mamusie, tatusiów, babcie, dziadków, ciocie, wujków lub starsze rodzeństwo).  Jeżeli ktoś z Państwa jest chętny do przeczytania bajki, należy to zgłosić paniom w grupie (wtedy wspólnie ustalimy termin i godzinę).

3. Przypominamy i zachęcamy także do zapisania się do grupy teatralnej rodziców w ramach, której zostaną przygotowane jasełka –była o tym mowa na zebraniu (chętni rodzice proszeni są o zgłoszenie się do pań w grupie).

4. Zachęcamy także do współudziału w organizacji zajęć edukacyjnych dla dzieci poprzez zapoznawanie dzieci ze swoim zawodem lub pasją w ramach akcji „Mój zawód – moja pasja”. Chętni rodzice proszeni są o zgłoszenie się do pań w grupie (wtedy wspólnie ustalimy termin i godzinę zajęć).

UWAGA RODZICE DZIECI Z GR I !

AKCJA

„PRZYGODY ZIELONYCH ŻABEK”

Program adaptacyjny dla dzieci z grupy I

Samorządowego Przedszkola nr 163

im. Heleny Bechlerowej w Krakowie

ZACZYNAMY 15 PAŹDZIERNIKA!!!

Akcja polega na tym, że Zielone Żabki – „bohaterki” z logo naszego przedszkola, odwiedzają najmłodsze dzieci w ich domach razem z segregatorem z kodeksem przedszkolaka oraz książeczkami „adaptacyjnymi”.

Następnie Rodzice wspólnie z pociechami piszą (na kartkach w specjalnym segregatorze) sprawozdanie (Rodzice opisują, co Zielone Żabki robiły w trakcie wizyty u ich dziecka w domu, np. były z dziećmi na spacerze, słuchały bajek itp. – notatka na ok. pół strony w formacie A4) oraz obrazują tą przygodę (rysunkiem wykonanym wspólnie z dzieckiem bądź zdjęciem – zdjęcie wywołujecie/ drukujecie Państwo we własnym zakresie).

Dzieci zabierają ŻABKI jednego dnia po południu – idąc do domu (segregator i żabki będą do odbioru w sali u Pani) i zwracają RAZEM Z UZUPEŁNIONYM SEGREGATOREM i całą zawartością (tj. kodeks, książeczki i sprawozdania) do przedszkola następnego dnia rano Pani w sali (przy przyjściu do przedszkola).

Warto wykorzystać tą akcję na dobrą zabawę z dziećmi i na uskutecznienie procesu adaptacji u maluchów

HARMONOGRAM WIZYT ZIELONYCH ŻABEK

U DZIECI JEST UMIESZCZONY NA TABLICY OGŁOSZEŃ GRUPY I

Bardzo ważne, aby terminy były dotrzymane

i aby dzieci i rodzice zaangażowali się w zabawę

oraz troszczyli się o nasze Zielone Żabki.

Akcja wpisuje się także w roczny plan pracy przedszkola pt. „Książka dobra na wszystko” Akcja zakończy się pod koniec listopada – kiedy to omówione zostaną z dziećmi wszystkie wizyty oraz powstanie książka ze sprawozdaniami i rysunkami/zdjęciami z wizyt Zielonych ŻabekJ

W związku z powyższym osoby – rodzice/opiekunowie prawni, którzy podejmują się wzięcia udziału w akcji wyrażają zgodę na prezentowanie w segregatorze „Przygody Zielonych Żabek” imienia dziecka, rysunku lub zdjęcia oraz sprawozdania z wizyty żabek u danego dziecka. Nie wyrażenie zgody jest równoznaczne z brakiem udziału w akcji).

BRAK ZGODY NA UDZIAŁ W AKCJI PROSIMY ZGŁOSIĆ

PANI DOROTCE Z GRUPY I.

ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY

i miłych przygód z Zielonymi Żabkami!!!

2018  Samorządowe Przedszkole nr 163 w Krakowie   globbers joomla templates