Aktualności grupa III

mgr Maria Zygma - Doktorowicz

Czas pracy oddziału:  8.00 - 16.00

DRODZY RODZICE!

W dniu 18.06.2019 r. (wtorek), planowana jest wycieczka do ZOO (Lasek Wolski). Wyjście z przedszkola ok. godz. 9:00, powrót ok. godz. 13:00 (przejazd autokarem). Prosimy, aby zaopatrzyć dziecko w mały plecaczek, do którego należy spakować małą wodę do picia, przekąskę typu: herbatniki lub biszkopty (bez czekolady) oraz nakrycie głowy (czapka z daszkiem lub kapelusik).

W tym dniu prosimy o przyprowadzenie dzieci najpóźniej do godz. 8:00 (aby dzieci mogły spokojnie zjeść śniadanie i przygotować się do wyjazdu). Prosimy również o ubranie dzieci stosowanie do pogody.

Zapraszamy Rodziców na zebranie grupowe, które odbędzie się 06.06.2019 r. (czwartek) o godz. 16:00. Tematem zebrania będzie podsumowanie osiągnięć dzieci, zapoznanie się Rodziców z wynikami obserwacji końcowej dzieci (podpisanie arkuszy obserwacji), zamierzenia do realizacji. Prosimy o obowiązkowe przybycie.

Drodzy Rodzice!

Uprzejmie informujemy, iż dnia 22.05.2019 r. (środa) organizowana jest

wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Przedszkolaki wezmą udział w zajęciach edukacyjnych pt. “Magnesy” oraz wezmą udział w zwiedzaniu wystawy TRAMWAJOWEJ z udziałem przewodnika.

Podczas zajęć samodzielnie wykonają doświadczenia, używając magnesów o różnych kształtach

i poznają właściwości magnetyczne wybranych materiałów.

Sprawdzą, czy magnes może przyciągać płyny i czy działa w wodzie.

Według własnego projektu wykonają z folii magnetycznej magnes na lodówkę.

W tym dniu ŚNIADANIE dla dzieci z grupy III będzie o godz. 7:45!

Wyjście z przedszkola planowane jest o godz. 8:15, zaś powrót około godziny 11:30.

Transport: komunikacja miejska.

Drodzy Rodzice!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi z grupy III na zajęcia integracyjne pt. „Zabawy Wielkanocne”. Spotkanie odbędzie się 15.04.2019 r. (w poniedziałek) o godzinie 15.45. Prosimy o wygodny strój i obuwie.

Dziękujemy.

5 kwietnia 2019 r. o godz. 13.00, grupa III weźmie udział w spotkaniu z  Tadeuszem Ziętarą, artystą malarzem i grafikiem. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedzą się m. in.:, czym zajmuje się artysta malarz; jakich potrzebuje narzędzi do pracy; czym różnią się barwy podstawowe od niektórych barw pochodnych; jak w prosty sposób namalować drzewo i krajobraz.

W dniu 20.03.2019 (środa) planowana jest wycieczka na warsztaty przyrodnicze pt. „Zanurzenie Marzanny” w Parku nad Drwinką. Wyjście z przedszkola ok. godziny 9.15, powrót ok. godziny 11.30 na obiad. Prosimy o ubranie dzieci stosownie do pogody. Zgodę na udział dziecka w wycieczce Rodzic podpisuje u nauczyciele na grupie.

W dniu 14.03.2019 r. (czwartek) na godz. 9.30 wybieramy się do Centrum Kultury Podgórza – Piaskownica na warsztaty pt. „Podróż pewnej kanapki”. Prosimy o ubranie dzieci stosownie do pogody.

Drodzy Rodzice

Serdecznie zapraszamy na zajęcia integracyjne pt. „Zabawy Andrzejkowe”, które odbędą się 26.11.2018 r. (w poniedziałek) o godzinie 16.00. Prosimy o wygodny strój i obuwie. W tym dniu obchodzić będziemy również Światowy Dzień Pluszowego Misia. Prosimy o przyniesienie przez przedszkolaków na zajęcia swojego ulubionego pluszaka.

5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu bierzemy udział w zabawach i quizach związanych ze znajomością znanych bajek z literatury dziecięcej.

W dniu 1.10.2018 roku, naszą grupę odwiedziła mama Kacperka, która czytała dzieciom bajki. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki pt. „Brzydkie kaczątko” i „Królowa śniegu”. Serdecznie dziękujemy mamie Kacperka za poświęcony czas i włączenie się w życie grupy. Zapraszamy również pozostałych rodziców do czytania dzieciom bajek.