Aktualności grupa III

mgr Elżbieta Prusak

Czas pracy oddziału:  8.00 - 16.30

DRODZY RODZICE DZIECI Z GUPY III

W związku ze zbliżającymi się występami śródrocznymi oraz występami z okazji Dnia Babci i Dziadzia, prosimy o przygotowanie dzieciom strojów.

Dziewczynki (laleczki): wizytowe sukienki lub wizytowa bluzka i spódnica, rajstopy, eleganckie buty, duża kokarda lub kokardy do kucyków.

Chłopcy (misie): biała koszula, wizytowe spodnie i buty, muszka, opaska na głowę.

Szablon opaski dla misia jest do odebrania u pań nauczycielek. Opaska ta może być wykonana również z innych materiałów tj.: filc, folia piankowa itp. (wg Państwa inwencji twórczej).

Gotowe stroje prosimy przynieść do przedszkola 16.01.2020 r. (czwartek)!

Harmonogram występów:

17.01.2020 r. , godz. 10:00 – występy z okazji Dnia Babci i Dziadzia (w tym dniu bardzo prosimy, aby dziewczynki były już uczesane do występów – kucyki z kokardami)

20.01.2020 r., godz. 16:00 – występy śródroczne dla Rodziców

Przykładowa opaska na głowę dla chłopców znajduje się w szatni na tablicy grupy III

Drodzy Rodzice dzieci z grupy III

Serdecznie zapraszamy rodziców na zajęcia otwarte, które odbędą się 19.12.2019 r. (czwartek) o godz. 9:30. Tematyka zajęć: „Choinkowe zabawy matematyczne”.

Dnia 20.12.2019 r. (piątek) dzieci z wszystkich grup wraz z pracownikami przedszkola wezmą udział w wigilii przedszkolnej. Nie zabraknie świątecznej atmosfery, życzeń oraz śpiewania kolęd. Prosimy, aby na ten dzień dzieci przyniosły opłatki.

12 grudnia 2019 r. (czwartek) wychodzimy do Filii nr 40 Biblioteki Kraków przy ulicy Łużyckiej 55, gdzie dzieci wezmą udział w warsztatach „Kolorowa zima”. Wyjście z przedszkola ok. godz. 9.40, powrót ok. godz. 10.40. Prosimy o dostosowanie ubioru dziecka do warunków pogodowych.

25.11.2019 r. (poniedziałek), obchodzimy „Światowy Dzień Pluszowego

Misia”. W związku z tym prosimy w tym dniu o przyniesienie przez dzieci

swojego ulubionego pluszaka.

26.11.2019 r. (wtorek) na godz. 16.00, serdecznie zapraszamy wszystkich

zainteresowanych rodziców na zajęcia integracyjne – wspólną zabawę

z dziećmi. Prosimy o przyniesienie balona i markera permanentnego.

27.11.2019 r. (środa) w godzinach dopołudniowych, odbędzie się Przegląd

recytatorski p/t: „Wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”. Dzieci

z naszej grupy zaprezentują wiersz p/t: „Bambo”. Przypominamy

o przyniesieniu w tym dniu stroju na przebranie (chłopcy – krótkie spodenki

i kolorowe koszulki; dziewczynki – letnie, kolorowe sukienki).

Dnia 8.11.2019 r. (piątek) w ramach realizacji zadań wynikających z rocznego planu pracy wychowawczo-dydaktycznej, dzieci wezmą udział w spotkaniu z artystą-plastykiem panem Tadeuszem Ziętarą. Podczas zajęć przedszkolaki zapoznają się zawodem malarza, narzędziami którymi się posługuje oraz poznają różne techniki malarskie.

5 listopada 2019 r. (wtorek) wychodzimy do Filii nr 40 Biblioteki Kraków przy ulicy Łużyckiej 55, gdzie dzieci wezmą udział w warsztatach „Kto ty jesteś – Polak mały” na podstawie wiersza W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. W trakcie warsztatów dzieci będą także projektowały flagi i kotyliony. Wyjście z przedszkola ok. godz. 9:40, powrót ok. godz. 10:40. Prosimy o dostosowanie ubioru dziecka do warunków pogodowych.

8 października 2019 na godz. 10.00 wychodzimy do Filii nr 40 Biblioteki Kraków przy ul. Łużyckiej 55 na zajęcia „Poranek w bibliotece – bajki dla dzieci”.

Przypominamy, iż od miesiąca października dzieci przynoszą zabawki tylko w piątek (jedna zabawka!). Bardzo prosimy, aby zwracać uwagę jaką zabawkę dziecko zabiera do przedszkola (bez ostrych zakończeń, bez małych elementów itp.)

DRODZY RODZICE!!

Zachęcamy do czytania bajek na terenie naszego przedszkola w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” (zapraszamy mamusie, tatusiów, babcie,

dziadków, ciocie, wujków lub starsze rodzeństwo). Jeżeli ktoś z Państwa jest chętny do przeczytania bajki, należy to zgłosić paniom w grupie (wtedy

wspólnie ustalimy termin i godzinę).

Zachęcamy także do współudziału w organizacji zajęć edukacyjnych dla dzieci poprzez zapoznawanie dzieci ze swoim zawodem lub pasją w

ramach akcji „Mój zawód - moja pasja”. Chętni rodzice proszeni są o zgłoszenie się do pań w grupie (wtedy wspólnie ustalimy termin i godzinę zajęć).

2020  Samorządowe Przedszkole nr 163 w Krakowie   globbers joomla templates