Aktualności grupa III

mgr Elżbieta Prusak

Czas pracy oddziału:  8.00 - 16.30

Ogłoszenia

12 grudnia 2019 r. (czwartek) wychodzimy do Filii nr 40 Biblioteki Kraków przy ulicy Łużyckiej 55, gdzie dzieci wezmą udział w warsztatach „Kolorowa zima”. Wyjście z przedszkola ok. godz. 9.40, powrót ok. godz. 10.40. Prosimy o dostosowanie ubioru dziecka do warunków pogodowych.

25.11.2019 r. (poniedziałek), obchodzimy „Światowy Dzień Pluszowego

Misia”. W związku z tym prosimy w tym dniu o przyniesienie przez dzieci

swojego ulubionego pluszaka.

26.11.2019 r. (wtorek) na godz. 16.00, serdecznie zapraszamy wszystkich

zainteresowanych rodziców na zajęcia integracyjne – wspólną zabawę

z dziećmi. Prosimy o przyniesienie balona i markera permanentnego.

27.11.2019 r. (środa) w godzinach dopołudniowych, odbędzie się Przegląd

recytatorski p/t: „Wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”. Dzieci

z naszej grupy zaprezentują wiersz p/t: „Bambo”. Przypominamy

o przyniesieniu w tym dniu stroju na przebranie (chłopcy – krótkie spodenki

i kolorowe koszulki; dziewczynki – letnie, kolorowe sukienki).

Dnia 8.11.2019 r. (piątek) w ramach realizacji zadań wynikających z rocznego planu pracy wychowawczo-dydaktycznej, dzieci wezmą udział w spotkaniu z artystą-plastykiem panem Tadeuszem Ziętarą. Podczas zajęć przedszkolaki zapoznają się zawodem malarza, narzędziami którymi się posługuje oraz poznają różne techniki malarskie.

5 listopada 2019 r. (wtorek) wychodzimy do Filii nr 40 Biblioteki Kraków przy ulicy Łużyckiej 55, gdzie dzieci wezmą udział w warsztatach „Kto ty jesteś – Polak mały” na podstawie wiersza W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. W trakcie warsztatów dzieci będą także projektowały flagi i kotyliony. Wyjście z przedszkola ok. godz. 9:40, powrót ok. godz. 10:40. Prosimy o dostosowanie ubioru dziecka do warunków pogodowych.

8 października 2019 na godz. 10.00 wychodzimy do Filii nr 40 Biblioteki Kraków przy ul. Łużyckiej 55 na zajęcia „Poranek w bibliotece – bajki dla dzieci”.

Przypominamy, iż od miesiąca października dzieci przynoszą zabawki tylko w piątek (jedna zabawka!). Bardzo prosimy, aby zwracać uwagę jaką zabawkę dziecko zabiera do przedszkola (bez ostrych zakończeń, bez małych elementów itp.)

DRODZY RODZICE!!

Zachęcamy do czytania bajek na terenie naszego przedszkola w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” (zapraszamy mamusie, tatusiów, babcie,

dziadków, ciocie, wujków lub starsze rodzeństwo). Jeżeli ktoś z Państwa jest chętny do przeczytania bajki, należy to zgłosić paniom w grupie (wtedy

wspólnie ustalimy termin i godzinę).

Zachęcamy także do współudziału w organizacji zajęć edukacyjnych dla dzieci poprzez zapoznawanie dzieci ze swoim zawodem lub pasją w

ramach akcji „Mój zawód - moja pasja”. Chętni rodzice proszeni są o zgłoszenie się do pań w grupie (wtedy wspólnie ustalimy termin i godzinę zajęć).