Organizacja zajęć – taniec towarzyski w roku szkolnym 2018/2019

Taniec towarzyski

• Zajęcia prowadzone są przez instruktora ze Szkoły Tańca „PASJA”– panią Julię Mech (posiada kwalifikacje instruktorskie do nauki tańca towarzyskiego oraz kwalifikacje pedagogiczne).
  • Zajęcia odbywać się będą w okresie od 03.10.2018 r. do 12.12.2018 r.– 1 raz
    w tygodniu tj. w środy (z wyjątkiem dni wolnych od pracy oraz świąt) według harmonogramu (dostępnego u pań dyżurujących w szatni, u nauczycielek w grupie dziecka lub w kancelarii przedszkola). Uwaga! Ze względów organizacyjnych czas rozpoczynania lub kończenia zajęć przez poszczególne grupy może w rzeczywistości nieco odbiegać od planowanego o 5-10 min.
  • Czas trwania zajęć: gr. II i  gr. III: ok. 15 minut; gr. III, IVa, IVb, IVc: ok. 30 minut.
  • W programie zajęć m.in. walc angielski, walc wiedeński, cha-cha, samba, jive, kazaczok, tańce zespołowe – o kolejności nauki tańców decyduje instruktor, biorąc pod uwagę wiek dzieci oraz predyspozycje taneczne grupy.
  • Zajęcia prowadzone są dla całej grupy na sali zajęć danej grupy, w obecności nauczyciela prowadzącego grupę, w godzinach od godz. 13.00 do ok. 15.30 według harmonogramu dla poszczególnych grup (dostępnego u pań dyżurujących w szatni,
    u nauczycielek w grupie dziecka lub w kancelarii przedszkola). Uwaga! Ze względów organizacyjnych czas rozpoczynania lub kończenia zajęć przez poszczególne grupy może w rzeczywistości nieco odbiegać od planowanego o 5-10 min.

Zajęcia umuzykalniająco-rytmiczne

• Zajęcia prowadzone są przez p. Karolinę Łaciak posiadająca kwalifikacje odpowiednie do prowadzenia tego typu zajęć (szkoła muzyczna II stopnia – specjalność rytmika oraz kwalifikacje pedagogiczne – studia wyższe);
  • Zajęcia odbywać się będą w okresie od 01.10.2018 r. do 10.12.2018 r. – 1 raz
    w tygodniu w poniedziałki (z wyjątkiem dni wolnych od pracy oraz świąt) w godz. między 9.05 - 11.45 według harmonogramu dla poszczególnych grup (dostępny
    u nauczycielek w grupie);
  • Czas trwania zajęć: gr.I, gr. II i gr. III –ok. 20 min., grupy IV po ok. 30 min.
  • Zajęcia prowadzone są dla całej grupy z udziałem i wspomaganiem nauczyciela „prowadzącego” grupę.
  • W programie zajęć m.in.: elementy edukacji muzycznej, logopedycznej, logorytmicznej, motoryczno-zdrowotnej; cele: rozbudzanie u dzieci poczucia rytmicznego ruchu przy akompaniamencie muzyki i śpiewu, rozwijanie pamięci muzycznej, muzyczno-ruchowej, zapamiętywanie rytmów, rozwijanie poczucia rytmu, tempa, dynamiki; rozwijanie inwencji twórczej; ćwiczenia rytmiczno-ruchowe sprzyjające prawidłowemu rozwojowi ruchowemu dziecka; uczenie interpretacji muzyki oraz jej wartościowania.

Religia w roku szkolnym 2018/2019

Zajęcia z religii dla dzieci z grup IVa, IVb i IVc  odbywają się w poniedziałki i wtorki w godz. od 13.00 do 14.30 według harmonogramu dostępnego w kancelarii przedszkola. Prowadzone są przez p. Krystynę Jankowską.

2018  Samorządowe Przedszkole nr 163 w Krakowie   globbers joomla templates