background
logotype

Wydarzenia 2017/2018

 


 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

W dniu 28.11.2017r. na terenie przedszkola, wszystkie dzieci obejrzały przedstawienie p/t: "W zdrowym skrzacie - zdrowy duch", w wykonaniu aktorów teatrzyku przyjezdnego. Przedszkolaki dowiedziały się, jak korzystny wpływ na zdrowie człowieka ma - m.in. - sposób odżywiania się, uprawianie sportu czy gimnastyka.


ZAJĘCIA MUZYCZNE

W dniu 17.11.2017 r., dzieci z grupy I wysłuchały koncertu na skrzypce w wykonaniu rodzeństwa Marianki A. Miały również okazję zapoznać się z budową tych oryginalnych w brzmieniu instrumentów, a także spróbować na nich zagrać. Poznały również zapis nutowy kilku utworów muzycznych.


BIBLIOTEKA

W dniu 9.11.2017r., dzieci z grupy IV c odwiedziły osiedlową bibliotekę, tam zostały przygotowane dla nich warsztaty pt: „Jest szaro – wiersze o jesieni”. Dzieci wysłuchały pięknych wierszy o jesieni m.in. takich autorów jak: Julian Tuwim, Małgorzata Strzałkowska, Maria Konopnicka, a następnie wypowiadały się na ich temat i utrwalały informacje na temat jesieni. Przy okazji utrwaliliśmy zasady zachowywania się w bibliotece i wypożyczyliśmy kilka książek do wspólnego czytania w przedszkolu.


WARSZTATY PRZYRODNICZE

W dniu 7 i 8 listopada 2017 r., dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Centrum Kultury Podgórze „Piaskownica”. Wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt: „Rośliny użytkowe, czyli co z tego wszystkiego ma człowiek?”. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób od dawien dawna człowiek wykorzystuje rośliny, aby ułatwić sobie życie i jak wiele znalazł zastosowań ich wykorzystania.  Dzieci wykazały się już posiadaną wiedzą na ten temat i potrafiły wymienić kilka zastosowań takich jak: szampony do włosów, zioła, herbaty, papier, lekarstwa a nawet maści kojące z rośliny, jaką jest aloes.


TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 03.11.2017 r., dzieci ze wszystkich grup miały okazję obejrzeć na terenie przedszkola spektakl pt.: „Odważny Pastuszek”. Była to historia pasterza Dawida, który dzięki swej odwadze pomógł Królowi zapanować nad jego złym humorem. W trakcie przedstawienia aktorzy angażowali małych widzów do współtworzenia akcji. Ze spektaklu wypływa cenny morał uczący szacunku dla słabszych i mniejszych. Dzieci dowiadują się, że nie warto jest się gniewać, a bycie dobrym i miłym dla innych potrafi czynić cuda.


ZAJĘCIA MUZYCZNE

W dniu 30.10.2017 r., grupa I gościła mamę Mirusia, która poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia o dominacji muzycznej p/t: „Poznajemy akordeon”. Niezwykle ciekawe i przemyślane w każdym szczególe, a momentami wzruszające zajęcia miały na celu rozbudzenie u dzieci świadomości muzycznej i kontakt z „żywym” instrumentem. Dzieci miały również okazję wysłuchać bajki i piosenki w języku ukraińskim.


 WARSZTATY EDUKACYJNE cz. II

W dniu 26.10.2017 r. i 27.10.2017 r., przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach warsztatowych pt: „Kosmos blisko nas” (cz. II), Wesołego Uniwersytetu. Podczas prezentacji multimedialnej dzieci „podróżowały” po nieznanej przestrzeni kosmicznej. Poznawały tajemnice planet Jowisz i Saturn. Z dużym zainteresowaniem i skupieniem słuchały informacji przedstawionych w sposób humorystyczny. Obserwowały na symulatorze obrót Księżyca wokół Ziemi oraz obrót Ziemi wokół Słońca. Zajęcia warsztatowe zakończył podsumowujący Quiz. Dzieci wykazały się znajomością nazw planet, uzasadniły:, dlaczego na niektórych planetach jest bardzo gorąco, a na innych bardzo zimno oraz dlaczego na Ziemi zmieniają sie pory roku i pory dnia. 

Udział w zajęciach Wesołego Uniwersytetu był niezwykle ciekawą formą wzbogacania wiedzy.


 ZAJĘCIA LITERACKO – MUZYCZNE

W dniu 23.10.2017 r., przedszkolaki z grupy I brały udział w zajęciach literacko – muzycznych przeprowadzonych przez babcię Natalki Dz. Dzieci miały okazję wysłuchać bajek wierszowanych, m. in. J. Brzechwy i piosenek w wykonaniu miłego Gościa. Otrzymały również przepiękne ilustracje do bajki „Rzepka”. 


 ZAJĘCIA PLASTYCZNE

W dniu 19.10.2017 r., dzieci z grupy I brały udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych i przeprowadzonych przez mamę Natalki Dz. Przedszkolaki wykonały: koronę króla Kraka (chłopcy) i ozdobne wianki krakowskie (dziewczynki). Zajęcia znakomicie wiązały się z tematyką kompleksową realizowaną w tym tygodniu – „Lubimy i podziwiamy Kraków”.


 ROBOTYKA

Dnia 17.10.2017, dzieci z grup: III, IV a, IV b i IV c wzięły udział w warsztatach z robotyki, na terenie naszego przedszkola. Tym razem przedszkolaki konstruowały łódkę i poznały zasadę działania pętli wielokrotnego użycia. Zajęcia z robotyki zawsze prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie i cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci. 


NA SKRZYŻOWANIU

W dniu 09.10.2017 r., dzieci z grupy I wybrały się wraz z nauczycielką na pobliskie skrzyżowanie ulic, na którym poznawały i utrwalały zasady bezpieczeństwa w „Ruchu ulicznym” – zwłaszcza, jak w bezpieczny sposób przechodzić przez ulicę.


ROBOTYKA

Dnia 04.10.2017, dzieci z grup: III, IV a, IV b i IV c wzięły udział w warsztatach z robotyki, na terenie naszego przedszkola. Na tych zajęciach dzieci uczą się podstaw programowania, rozwijają umiejętność zgodnej współpracy w zespole oraz doskonalą sprawność manualną i koordynację wzrokowo - ruchową. W tym dniu przedszkolaki konstruowały dwie kaczuszki obracające się w prawą i w lewą stronę. Zajęcia z robotyki zawsze prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie i cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci.  


  WARSZTATY EDUKACYJNE

W dniu 27.09.2017 r. i 04.10.2017 r. nasze przedszkole odwiedzili specjaliści z Wesołego Uniwersytetu. Przyjechali do nas przeprowadzić warsztaty edukacyjne pt: „Kosmos blisko nas”. Dzieci dowiedziały się, co to jest kosmos, jak daleko jest. Poznały kolejność i liczbę planet w Układzie Słonecznym i dowiedziały się, na której planecie jest najcieplej, a na której najzimniej. Odbyły wirtualną podróż rakietą na planetę Mars, tam poznały jej ukształtowanie terenu oraz warunki jakie tam panują, a to wszystko za sprawą dwóch maszyn, które badają Marsa. Na koniec warsztatów dzieci wzięły udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę. Oczywiście spisały się rewelacyjnie odpowiadając trafnie na wszystkie pytania i otrzymały nagrodę w postaci kosmicznej naklejki. 


  TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 05.10.2017 r., wszystkie dzieci obejrzały na terenie naszego przedszkola przedstawienie teatralne, w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej „Kanon”, p/t: „Kalejdoskop zagrożeń”. Podczas spektaklu przedszkolaki utrwaliły – już posiadaną – i nabyły nową wiedzę dotyczącą: bezpieczeństwa w ruchu drogowym, spotkania z nieznajomymi oraz dowiedziały się, jak należy zachować się w czasie spotkania z nieznanymi psami.


  

 

 

2017  Samorządowe Przedszkole nr 163 w Krakowie   globbers joomla templates