background
logotype

Wydarzenia 2015/2016

Dnia 23 czerwca 2016r. dzieci z grup IIIa, IIIb i IV brały udział w Spartakiadzie Przedszkolnej zorganizowanej przez nauczycielki na terenie ogrodu przedszkolnego.

 

 


Dn. 22.06. 2016r. odbyło się zebranie dla rodziców dzieci, które po raz pierwszy rozpoczną uczęszczanie do naszego przedszkola od 1 września 2016 r.


 

Spotkanie z autorką książek dla dzieci

W dn. 21.06.2016r. dzieci z grupy IIIb w ramach współpracy z biblioteką osiedlową, wzięły udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Martą Woszczak. Dzieci wysłuchały opowiadań i fragmentu książki "Dzieci korzeni", do których narysowały ilustracje pastelami.

 


Wernisaż w bibliotece osiedlowej

W dniu 7.06.2016r. dzieci z grupy IIIb odwiedziły bilbiotekę osiedlową i wzięły udział w wernisażu bylego absolwenta przedszkola Daniela Pawłowskiego. Dzieci podziwiały rysunki i szkice martwej natury, zwierząt i przyrody. Ponadto wzięły udział w teatrzyku pt. "Po drugiej stronie gór" 

 


Wycieczka do Telewizji TVN 

Dnia 17 czerwca 2016 roku dzieci z grupy IIIa wybrały się na wycieczkę do telewizji TVN na ul. Płk. Dąbka 2. W budynku telewizji TVN czekał na grupę pan Jerzy Kramarczyk (aktor teatralny i dubbingowy, który podkładał głos do wielu bajek dziecięcych), który zabrał dzieci do studia, w którym nagrywany jest program „Rozmowy w toku" Ewy Drzyzgi, następnie do reżyserki gdzie oglądnęły krótki film przedstawiający tworzone różne efekty filmowe. Dzieci dowiedziały się czym jest dubbing, casting. Miały możliwość dowiedzieć się jak wygląda praca reżysera, który przycisk odpowiada za dźwięk, wizję itp. Wielką radość sprawiła dzieciom praca z kamerą, dzieci podczas wizyty nagrały krótki film zadedykowany swoim rodzicom. Następnie zwiedziły plan filmu „Szpital" oraz „Szkoła", gdzie mogły usiąść „w klasie" i zobaczyć grę aktorów występujących w tych filmach. 


Dnia 13 czerwca 2016r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, po którym nastąpiło wręczenie dyplomów dzieciom kończącym edukację w przedszkolu.


 

W Dniu 10 czerwca 2016r. dzieci z grup IIIa, IIa, IIIb brały udział w audycji muzycznej pt. "Muzyka da smyka". Podczas zajęć dzieci miały okazję bliżej zapoznać się z rodziną instrumentów tj. skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas. Ponadto każdy miał okazję zagrać na skrzypcach. 

 

 


W dniu 9.06.2016r. dzieci z wszystkich grup brały udział w międzygrupowym konkursie wiedzy o bezpieczeństwie "Bezpieczny Prezdszkolak" zorganizowanym przez nauczycielki.

 


Piknik Rodzinny

Dn. 3.06.2016r. na terenie przedszkola odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia na dzieci uczęszczające do naszego przedszkola jak i na rodziców czekało wiele atrakcji. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych organizowanych w ogrodzie m.in. układanie wieży z klocków na czas, przeciąganie liny, rzut do celu oraz jaka to melodia, na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Przedszkolaki miały również do wyboru  malowanie twarzy i kolorowe fryzury oraz zamykanie w bańce mydlanej. Na sali grupy IV czekała na dzieci i ich rodziców fantastyczna zabawa z panią Karoliną, która przygotowała wiele zabaw tanecznych, przy których świetnie bawiły się dzieci  jak i dorośli. Mało tego zorganizowano konkurs Karaoke, w którym chętnie brały udział dzieci z rodzicami. W trakcie pikniku wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku; zapiekanki- przygotowanej przez kucharki i kucharza naszego przedszkola oraz przepysznych ciast, za które serdecznie dziękujemy wszystkim mamusiom.

Dziękujemy za liczne przybycie i świetną zabawę

              


W dn. 31.05 i 1.06 2016r. dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w Quzie "Zdrowy Przedszkolak" zorganizowanym przez nauczycielki.

 


W dniach 23 i 24 maja odbyły się występy dzieci z wszystkich grup        z okazji Dnia Mamy i Taty.

 


 Audycja muzyczna

Dnia 20 maja 2016r. dzieci z grup I, IIb i IV uczestniczyły w auducji muzycznej pt. "Muzyka dla smyka" na terenie Klubu Kultury PIASKOWNICA.


Warsztaty przyrodnicze

W dniach 6 i 13 maja 2016r. dzieci z wszystkich grup wzięły udział w zajęciach z cyklu Szkiełko i Oko pt. "Co hasa w naszych lasach"na trenie Klubu Kultury PISKOWNICA. Podczas zajęć dzieci mogły pochwalić się znajomością zwierząt, które mogą spotkać w trakcie wycieczki do lasu czy parku. W programie były również zagadki oraz memory dotyczące dzikich zwierząt. 

 


Warsztaty naukowe Doktora Wow

 

Dzieci z wszystkich grup wzięły udział w warsztatach naukowych, które odbyły się na terenie Klubu Kultury PIASKOWNICA. Poprzez zabawę dzieci mogły dostrzec to, co do tej pory było dla nich niewidzialne.  W programie było mnóstwo ekscytujących eksperymentów, które budziły zainteresowanie nie tylko starszaków ale i maluszków, zewsząd można było usłyszeć okrzyk "WOW", który był świetnym dowodem na to, jak bardzo się podobało.

 

 

 

 


 Dnia 29 kwietnia w Klubie Kultury PIASKOWNICA odbyły się warsztaty naukowe Doktora Wow dla dzieci z grup IV, IIIa, IIIb.


Dnia 28 kwietnia 2016 roku dzieci z wszystkich grup obejrzały na terenie naszego przedszkola teatrzyk pt. "Maniery Biedronki Lucynki"


Dnia 15 kwietnia w Klubie Kultury PIASKOWNICA odbyły się warsztaty naukowe Doktora Wow dla dzieci z grup I, IIa, IIb.

 


Dnia 12.04.2016r. odbyły się zajęcia otwarte w grupie IIIb pt. "Od Krakowa goście jadą..."


ROBOTYKA 

Dnia 8 kwietnia 2016r. na terenie przedszkola odbyły się zajęcia z ROBOTYKI dla grup IIIa, IIIb i IV.

 

 


Wycieczka gr. IV do Teatru Współczesnego w Krakowie

Dnia 7 kwietnia 2016r. dzieci z Gr. IV wybrały się na wycieczkę do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl " Księżniczka na ziarnku grochu". 

ZAJĘCIA TWÓRCZE Z CYTRYNĄ W GRUPIE IIIB

 


Dnia 25 kwietnia 2016r. dzieci z grupy IIIb uczestniczyły w warsztatach  dotyczących zwyczajów wielkanocnych w Bibliotece Publicznej nr 17.

 


Dnia 17.03.2016r. dzieci z grup IIIa i IIIb uczestniczyły w warsztatach z języka angielskiego prowadzonych metodą Helen Doron na terenie Biblioteki nr 17.

 


 

Dzień otwarty w przedszkolu

Dnia 7 marca 2016 roku obył się dzień otwarty w przedszkolu.

 


Wycieczka gr. IIIa do Teatru Współczesnego w Krakowie

 

Dnia 26 lutego 2016r. dzieci z Gr. IIIa wybrały się na wycieczkę do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl " W Krainie Króla Lwa". 

 

 


Spotkanie z Policjantami 

Dnia 22 lutego 2016r. dzieci z grupy IIIa podczas spaceru napotkały patrol policji nieopodal naszego przedszkola,  nie byłoby w tym  nic dziwnego gdyby nie fakt, że policjanci zaprosili dzieci do radiowozu. W trakcie zwiedzania radiowozu dzieci mogły usiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwi policjanci :) jak widać każdy dzień w naszym przedszkolu jest wielką przygodą...

 


Dnia 17.02.2016r. odbyły się zajęcia otwarte w grupie IIIb pt. "Historia samotnego koła"

 


 Wyjątkowy spektakl obrazkowego teatrzyku KAMISHIBAI w Bibliotece nr 17.

W dniach 9 lutego (IIIa) i 12 lutego (IIIb) dzieci z obu grup oglądały obrazkowy teatrzyk Kamishibai pt. " Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka".

 


BAL KARNAWAŁOWY

W dniu  4 lutego na terenie Naszego Przedszkola już od samego rana było bardzo gorąco, a to wszystko za sprawą atmosfery związanej z długo wyczekiwanym wydarzeniem jakim był BAL KARNAWAŁOWY. Niezliczone księżniczki, wróżki, towarzyszący im piraci, policjanci oraz bohaterowie znanych i lubianych przez dzieci bajek opanowały na kilka godzin całe przedszkole. Zabawom i tańcom nie było końca. Nie zabrakło również konkursów, w których bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli.  Na twarzach małych tancerek i tancerzy nieustannie malował się uśmiech..Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszcaly salę balową..

 


Podsumowanie Akcji Gwiazdka dla Zwierzaka

Już po raz kolejny nasza placówka wsparła Krakowskie Towarzystwo Opieki nad  Zwierzętami włączając się do akcji Gwiazdka Dla Zwierzaka.  Dzięki Państwa hojności udało się nam zebrać łącznie ponad 16 kg karmy, w tym:

  • konserwy dla kotów -2,2 kg
  • konserwy dla psów- 7,8 kg
  • sucha karma dla kotów- 3,6 kg
  • sucha karma dla psów- 3,1 kg

Dnia 29.12.2015r. przedszkole przekazało zebrane dary Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej 3 w Krakowie.

Serdecznie dziękujemy

 


Dnia 16.12.2015r. w godzinach 9.00-12.00 dzieci z grup IIIa, IIIb i IV brały udział w warsztatach z ROBOTYKI w naszym przedszkolu.


Dnia 15.12.2015r. dzieci z grup IIIa i IIIb uczestniczyły w warsztatach z języka angielskiego prowadzonych metodą Helen Doron na terenie Biblioteki nr 17.

 


PANI POLICJANT W PRZEDSZKOLU

W dniu 14 grudnia 2015r. do Naszego Przedszkola przybyły panie Policjantki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie pań policjantek. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia. Dzieci miały okazje przypomnieć sobie i usystematyzować wiedzę dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

 

 


Podsumowanie Akcji Szlachetna Paczka

Nasze przedszkole w okresie przedświątecznym przyłączyło się do akcji charytatywnej SZLACHETNA PACZKA.
Zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla jednej z potrzebujących rodzin. Ilość darów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zgromadziliśmy bardzo dużo produktów dla dziecka, środków czystości, kosmetyków, odzieży oraz żywności trwałej. Zebrane dary zapakowano do 26 pudeł, które przy pomocy rodziców Filipa z IIIa zostały przewiezione do magazynu mieszczącego się w Bonarce. Już w sobotę 12 grudnia wybrana rodzina mogła się cieszyć z prezentów.

 


Dnia 9.12.2015r. dzieci z grup IIa, IIb, IIIa, IIIb i IV brały udział w wycieczce do Teatru Ludowego na spektakl "Kot w Butach".

 


Podsumowanie Akcji GÓRA GROSZA

Nasze przedszkolaki kolejny raz zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza". Akcja trwała od 23 listopada do 4 grudnia 2015 roku. Przed rozpoczęciem akcji dzieci zostały zapoznane z celem zbiórki groszy i uświadomione o potrzebie pomocy innym dzieciom. W akcję chętnie zaangażowali się rodzice,dziadkowie przynosząc   grosiki. Po przeliczaniu monet okazało się, że zostało zebrane ponad 97 złotych. 

 


Dnia 4 grudnia 2015r. do naszego przedszkola zawitał Św. Mikołaj.

 

 


Dnia 3 grudnia w grupie IIa odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "Mikołajkowe zabawy matematyczne"

 


 

W dniach 24.11-26.11. 2015r. we wszystkich grupach odbyły się ZAJĘCIA INTEGRACYJNE.


 

WARSZTATY PRZYRODNICZE

W dniach 23- 25 .11.2015 dzieci z wszystkich grup wzięły udział w warsztatach przyrodniczych zatytułowanych : "Zwierzaki bystrzaki- mistrzowie  kamuflażu " organizowanych przez Klub Kultury "Piaskownica" . Na zajęciach dzieci dowiedziały się       o różnych niesamowitych cechach zwierząt oraz jak dzikie zwierzęta potrafią się zakamuflować w otoczeniu, aby się ukryć przed niebezpieczeństwem bądź podczas polowania.

 

 

 

 

 


SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM 

Dnia 5.11.2015 r. dzieci z grup IIa, IIb i IIIa  miały okazję uczestniczyć w jakże niezwykłym spotkaniu na terenie naszego przedszkola. Bowiem rankiem tuż po śniadaniu w przedszkolu pojawił się pszczelarz. Owe spotkanie miało na celu przede wszystkim zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas ponadgodzinnych warsztatów dzieci zajrzały do wnętrza tradycyjnego ula, poznały pracę pszczelarza i jego strój. Dzieci dowiedziały się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Obserwowały żywe pszczoły - zabezpieczone w szklanym ulu, a także poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Wszystkie przedszkolaki miały możliwość zrobienia świeczki z wosku pszczelego, a także mogły skosztować miodu,           a przy okazji dowiedziały się o jego wielkich właściwościach zdrowotnych i ślubowały go jadać każdego dnia. Żeby tego było mało na zakończenie wizyty każdy otrzymał certyfikat,  miodek, specjalną łyżkę do miodu, i wykonaną świeczkę J

 

 

 


 

WYCIECZKA GRUPY III a DO WOJEWÓDZKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ
W dniu 4 listopada 2015 r. w WBP w Krakowie odbyły się zajęcia literacko ruchowe dla grupy IIIa, podczas których dzieci poznały różnego rodzaju książki kreatywne oraz nową formę opowiadania zainspirowaną japońską sztuką Kamishibai. Z zainteresowaniem obejrzały i wysłuchały opowiadania „ Ogród dobrych słów". Dzieci miały również okazje zobaczyć książki pisane alfabetem braila.

 

 


 

 

WYCIECZKA IIIa DO MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ
Dnia 21.10.2015r., grupa IIIa wybrała się na wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej, na warsztaty „Świat odbić lustrzanych". Nasze przedszkolaki już wiedzą, że w krainie luster rzeczy nie są takie, jakimi się wydają a podczas warsztatów miały okazję sprawdzić, dlaczego w lustrze widzimy obraz. Wykonując samodzielne doświadczenia dzieci dowiedziały się, czym jest symetria. Każdy mógł przejrzeć się w krzywym zwierciadle        i samodzielnie zbudować komnatę luster. Kolejną atrakcją były zabawy badawcze w ogrodzie doświadczeń, gdzie dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich doświadczeniach. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy komunikacji miejskiej „stare samochody i motocykle" po której cała grupa zmęczona ale pełna wrażeń wróciła do przedszkola na pyszny obiadek.

 

 

 


 

 WARSZTATY BĘBNIARSKIE 

Dnia 30 października w naszym przedszkolu odbyło się niezwykle rytmiczne i muzyczne spotkanie. Wszystkie dzieci uczestniczyły w muzycznej podróży do świata pierwotnych afrykańskich rytmów bębniarskich. Mali słuchacze mogli zapoznać się  z oryginalnymi afrykańskimi bębnami oraz wziąć udział w zabawach rytmicznych opartych na grze na bębnach. Najwięcej jednak radości dostarczyła dzieciom nauka wydobywania dźwięków        z tych niezwykłych instrumentów. 

 

 

 


 

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 29 października wszystkie dzieci obejrzały na terenie przedszkola przedstawienie pt. "Koziołek Pacanołek". Razem z Koziołkiem dzieci poznały pracę strażaka, z bohaterami przedstawienia przeniosły się w podróż po Afryce, gdzie rozpoznawały zwierzęta egzotyczne.

 


 

WIZYTA W BIBLIOTECE OSIEDLOWEJ

W ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece” dzieci z grup IIIa i IIIb wybrały się do osiedlowej biblioteki, gdzie brały udział w spotkaniu poświęconym wykonaniu ufoludka na podstawie wysłuchanej opowieści pt. „Marta i ufoludek”. Wyklejanie ufoludka folią aluminiową sprawiło dzieciom dużo radości a zakończona praca „kosmiczne ufoludki” powędrowały na wystawę, którą mogą podziwiać wszyscy odwiedzający bibliotekę. Dodatkowo dzieci z grupy IIIa zostały zaproszone w podróż na księżyc, gdzie mogły stworzyć swój prawdziwy ślad księżycowy…

 

 


 

 

Ze względu na złe warunki atmosferyczne wycieczka grupy IIIb do Muzeum Inżynierii została odwołana.

 

 

 


Dnia 10.11.2015 r. o godz. 9.15 w grupie IIb odbyły się zajęcia otwarte                  pt. "W strugach deszczu". 

 


Dnia  9.11.2015 r.  o godz. 9.15  w grupie IIIb odbyły się zajęcia otwarte pt. "Zabawy z literką M,m".

 


 

Dnia 19.11.2015 r. dzieci z grup: I, IIa, IIb i IIIa  brały udział w audycji muzycznej w Klubie Kultury PIASKOWNICA.

 


Dnia 5.11.2015 r. dzieci z grup IV i III b uczestniczyły w audycji muzycznej w Klubie Kultury PIASKOWNICA.

 


Dnia 5.11.2015 r. dzieci z grup IIa, IIb i IIIa uczestniczyły w zorganizowanych na terenie przedszkola warsztatach z pszczelarzem.

 


Dnia 4.11.2015 r. dzieci z grupy III a uczestniczyły w wycieczce do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej i brały udział w zajęcach literacko- ruchowych z wykorzystaniem techniki kamshibai pt. "Ogród dobrych słów"

 


W dniu 30.10.2015 r. tj. piątek od 9.30 wszystkie dzieci uczestniczyły                        w Warsztatach bębniarskich.

 


W dniu 29.10.2015 r. tj. czwartek o 9.30 wszystkie dzieci oglądały na terenie przedszkola przedstawienie teatralne pt. "Koziołek Pacanołek".

 


W ramach współpracy z Biblioteką osiedlową w dniu 27.10.2015 r. dzieci z grup IIIa i IIIb brały udział w warsztatach pt. "Projektowanie ufoludka".

 


Dnia 21.10.2015 r. dzieci z grupy IIIa brały udział w warsztatach "Świat odbić lustrzanych" w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

 

 

2019  Samorządowe Przedszkole nr 163 w Krakowie   globbers joomla templates